Books: History

Number of items: 140

Fettich Nándor ostromnaplója 1945. jan. 16. - február 19. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket készítette: Bándi Gáborné. A szöveget az eredetivel összevetette, a jegyzeteket kiegészítette: Szende László. Documentationes et Communicationes. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal, kéziratról készült fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18270.

5 000 HUF
12,95
14,29

Rátkai Károly: A két torony. Magyar politikusok Mauthausenben. (Budapest,)1945, Genius, Révai-nyomda. Újrakötve, papírborítóval DEDIKÁLT
18271.

2 400 HUF
6,22
6,86

18272.

3 200 HUF
8,29
9,14

Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
18273.

3 800 HUF
9,84
10,86

18274.

6 500 HUF
16,84
18,57

18275.

3 000 HUF
7,77
8,57

Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon. Kiadói egészbőrkötésekben,a hasonmás kötet vaknyomással, illusztrált kiadói kopott karton védőtokban, jó állapotban.
18276.

Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Ford: Horváth János. Thuróczy János: A magyarok krónikája. I-II. kötet. 1.: A Thuróczy-krónika 1488-as augsburgi kiadásának hasonmása; 2.: Kisérő kötet (magyar szöveggel, tanulmányokkal). Fordította Horváth János. Bp. 1986. Helikon. ...

14 000 HUF
36,27
40,00

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
18277.

6 000 HUF
15,54
17,14

18278.

4 800 HUF
12,44
13,71

Pór Antal-Schönherr Gyula: Az Anjou ház és örökösei. (1301-1439.) A Magyar Nemzet Története III. kötete Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással
18279.

6 000 HUF
15,54
17,14

Angyal Dávid: Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd A Magyar Nemzet Története VI. kötete Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással
18280.

6 000 HUF
15,54
17,14

Marczali Henrik: Magyarország története III. Károlytól a Bécsi Congressusig. (1711-1815.) A magyar nemzet története. VIII. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással
18281.

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF