Fettich Nándor ostromnaplója 1945. jan. 16. - február 19. Sajtó alá rendezte, a jegyzeteket készítette: Bándi Gáborné. A szöveget az eredetivel összevetette, a jegyzeteket kiegészítette: Szende László. Documentationes et Communicationes. Bp., 2000, Magyar Nemzeti Múzeum. Fekete-fehér fotókkal, kéziratról készült fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Vámos Ferenc: Hagyományok máglyán. A magyar történetírás válsága. DEDIKÁLT! Hajlék Könyvtár 1. Kecskemét,[1940], Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval.
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Pór Antal-Schönherr Gyula: Az Anjou ház és örökösei. (1301-1439.) A Magyar Nemzet Története III. kötete Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással
Angyal Dávid: Magyarország története II. Mátyástól III. Ferdinánd A Magyar Nemzet Története VI. kötete Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással
Marczali Henrik: Magyarország története III. Károlytól a Bécsi Congressusig. (1711-1815.) A magyar nemzet története. VIII. köt. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban, minimális kopással