Books: History

Number of items: 140

P. Szathmáry Károly: Az emberi mívelődés története. II-III köt. [Egybekötve]. Bp., 1881-1882, Tettey Nándor és Társa, XXII+275+(1) p., XXXII+319+(1) p. Másodi, javított és bővített kiadás. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Korabeli félbőr-kötésben, sérült, hiányos, ragasztott gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
18282.

4 800 HUF
12,44
13,71

Az ismeretlen Görgei. Kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban. Szerk.: Hermann Róbert. Bp., 2019., Magyar Nemzeti Múzeum. Rendkívül gazdag képanyaggal régi fotókkal, metszetekkel, térképekkel, korabeli kéziratokról és nyomtatványokról készült fotókkal illusztrált! Kiadói kartonált papírkötés.
18283.

6 000 HUF
15,54
17,14

Tóth László: Magyarország történelme. Bp., 1944., Gondolat Kiadás,(Pátria-ny.), 450 p. + 28 (két oldalas) t. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül 10 dupla oldalas térképpel is illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított kötéssel és gerinccel, 4 hiányzó táblával.
18284.

5 000 HUF
12,95
14,29

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, szakadt elülső szennylappal, a hátsó szennylap és az utolsó lap foltos.
18285.

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett piros egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borító...

5 000 HUF
12,95
14,29
16

18286.

4 800 HUF
12,44
13,71

Szőnyei Tamás: Titkos írás 1-2. Állambiztonsági szolgálat és irodalmi élet 1956-1990. Bp., 2012, Noran. Kiadói kartonált papírkötés, 2. kötet alja foltos és hullámos.
18287.

4 800 HUF
12,44
13,71

Alekszandr Szolzsenyicin: Orosznak lenni - vagy nem lenni? Európa, Budapest, 2013, kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, újszerű.állapotban.
18288.

5 000 HUF
12,95
14,29

18289.

4 000 HUF
10,36
11,43

Kiss Imre: Szódavíz, egy magyar kultuszital. Szikvíz ipartörténeti album. Soda water, a cult drink in Hungary. Book of soda-industry history. Bp.,(2008),MOSZI. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18290.

4 800 HUF
12,44
13,71

Szilágyi Ákos: Borisz Sztár és a sztárevicsek. Raszputyintól Putyinig. Bp., 2000, Helikon. Kiadói papírkötés. A szerző, Szilágyi Ákos (1950- ) költő, esztéta, Oroszország-kutató által DEDIKÁLT példány.
18291.

4 000 HUF
10,36
11,43

18292.

4 000 HUF
10,36
11,43

Donászy Ferenc: Nemzeti jelvényeink története. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 79+(3) p.+ 16 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, a gerincen kis sérüléssel, a fűzéstől elváló képtáblákkal.
18293.

3 000 HUF
7,77
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF