Napoleon Album. I. Napoleon élete és kora, írók tanulmányiban, festőművészek festményeiben és rajzaiban megvilágítva. Bp., Pesti Napló. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Tim Cornell - John Matthews: A római világ atlasza. Fordította: Fridli Judit, Pálvölgyi Endre. Bp., 1991, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp., [1943], Franklin-Társulat, 347+(1) p. + 24 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, a borítón és a gerincen némi kopással.
Was wir vom Weltkrieg nicht wissen. Hrsg. von Jost Walter und Friedrich Felger. Leipzig, 1938, H. Fickentscher Verlag. Zweite Auflage. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Javított gerincű és kötése egészvászon-kötés, kopott borítóval, pótolt szennylapokkal.
Dercsényi Dezső: Nagy Lajos kora. Bp., (1941), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 319+(1) p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Emil Ludwig: Führer Europas. Nach der Natur gezeichnet. Amsterdam, 1934., Querido. Német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Olysói Gabányi János: A magyar nemzet története I-II. köt. Bp., 1927., M. Kir. Honvéd Minister, (Stephaneum-ny.), 200 p.+ 3 t. ; 288 p.+ 2 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítókkal.
Die Edda. Götterlieder und Heldenlieder. Aus dem Altnordischen von Hans von Wolzogen. Reclam Universal Bibliothek. Nr. 781-784. Leipzig,én.,Philip Reclam. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos. + Das Gudrunlied in Auswahl und Übertragung. Für den Schulgebrauch hrsg. Walter Hübbe. Zweite Auflage besorgt von Dr. Hans Sachs. Freytags Ausgewählter Dichtungen. Wien - Leipzig, 1912...