Books: History

Number of items: 140

Kossuth Lajos. Kortársak 3-4. füzet. Kortörténeti Könyvtár. Szerk.: Kőrösi László. Bp., 1894,"Hazánk", 175+1 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
18330.

1 800 HUF
4,66
5,14

Kampánia (Karaféria, Niausta, Vodena), Florina és Kasztória. Balkáni piacok a háború után - Gazdasági ismertető XIV. füzet. Bp., 1914, M. Kir. Kereskedelmi Múzeum (Stephaneum-ny.), 35 p.+18 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói tűzött papírkötés, lapszéli ázásnyomokkal.
18331.

2 800 HUF
7,25
8,00

Cserey Zoltán: Önkormányzatiság és katonai hatalom Háromszéken a 18-19. században. Sepsiszentgyörgy, 2009, Charta. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18332.

1 800 HUF
4,66
5,14

Feketekuty László: A Magyar Forradalom Tanulságai. Széchenyi Könyvtár 2. Köln-Detroit, [1959], Amerikai-Magyar Könyvkiadó, 32 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borító és a lapok többségének tetején kis lyukasztással.
18333.

2 200 HUF
5,70
6,29

18334.

1 800 HUF
4,66
5,14

Zsolnay Imre: Bizánctól a bolsevizmusig. Bp., 1993, Szerzői kiadás, 220+4 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos gerinccel.
18335.

2 800 HUF
7,25
8,00

Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
18336.

2 400 HUF
6,22
6,86

Bendefy László: A magyarság és középkelet. Bp., 2000, Dr. Bendefy István. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
18337.

2 200 HUF
5,70
6,29

18338.

2 400 HUF
6,22
6,86

18339.

3 000 HUF
7,77
8,57

Benda Kálmán: "Egy lengyel királyi tanácsos levele" 1710. A szerző, Benda Kálmán (1913-1994) történész által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1979, Akadémiai-ny., 253 - 265+1 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
18340.

2 000 HUF
5,18
5,71

Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 sztl. lev.+141-276 p.+2 sztl. lev. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, viseltes, sérült borítóval, kissé foltos, helyenként kissé sérült lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
18341.

Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 ...

2 200 HUF
5,70
6,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF