Kampánia (Karaféria, Niausta, Vodena), Florina és Kasztória. Balkáni piacok a háború után - Gazdasági ismertető XIV. füzet. Bp., 1914, M. Kir. Kereskedelmi Múzeum (Stephaneum-ny.), 35 p.+18 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói tűzött papírkötés, lapszéli ázásnyomokkal.
Cserey Zoltán: Önkormányzatiság és katonai hatalom Háromszéken a 18-19. században. Sepsiszentgyörgy, 2009, Charta. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Feketekuty László: A Magyar Forradalom Tanulságai. Széchenyi Könyvtár 2. Köln-Detroit, [1959], Amerikai-Magyar Könyvkiadó, 32 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a hátsó borító és a lapok többségének tetején kis lyukasztással.
Robert Lacey: God Bless Her! Queen Elizabeth, The Queen Mother. London, 1987, Century. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kisebb ázásnyommal, egyébként jó állapotban.
Szigetvári Csöbör Balázs török miniatúrái [1570]. Szakály Ferenc tanulmányával. Bp., 1983, Európa. Kiadói kartonált kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
Aurel Kecskeméthy: Echo der Skizzen aus der Geschichte eines Jahres (20. October1860- bis Enfe October 1861) von Aurel Kecskeméthy gegeben von einem Mitglied der Beschlusspartei. Hamburg, 1862, Otto Meißner. Kiadói paíprkötés, sérült gerinccel, borítón címkével, borító hátoldala kissé sérült, intézményi bélyegzővel.
Benda Kálmán: "Egy lengyel királyi tanácsos levele" 1710. A szerző, Benda Kálmán (1913-1994) történész által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1979, Akadémiai-ny., 253 - 265+1 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
Buchholz, Ernst Ferdinand: Historischer Bildersaal oder Gemälde merkwürdiger Begebenheiten aus der Geschichte; ausgezeichnete Biographien und Charakterschilderungen nebst interessanten Anekdoten aus dem leben berühmter Menschen der ältern und neuren Zeit. Fünfter u. Sechster Theil. [5-6. köt. Egy kötetben]. Pest, 1811, Konrad Adolph Hartleben, 1 (címkép, rézmetszet) t.+2 sztl. lev.+140 p.; 1 t.+2 ...