Books: History

Number of items: 140

Lambrecht Kálmán: Herman Ottó. Az utolsó magyar polihisztor élete és kora. Bp., 1920, Bíró Miklós, VIII+257+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapokkal. Megjelent 2100 példányban.
18354.

2 000 HUF
5,18
5,71

Szekfű Gyula: Felelet a száműzött Rákóczi dolgában. Különlenyomat az Akadémiai Értesítőből. Bp., 1914., Benkő Gyula, 12 p. Későbbi félvászon kötésben, papírborítót ráragasztották, borítón aranyozott címkével, belső kötéstáblán Ex libris dr. Kovács József.
18355.

1 600 HUF
4,15
4,57

Pritz Pál: A Bárdossy-per. Híres politikai perek. Bp., 2001, Kossuth. Benne újságcikkekkel. Kiadói papírkötés. + Ítél a történelem. A Bárdossy-per. 1-2. köt. Szerk.: Ábrahám Ferenc és Kussinszky Endre. 1. köt.: A vád. 2. köt. A tárgyalás és az ítélet. Bp., 1945, Hiradó Könyvtár, 31+1 p.; 63+1 p. Papírkötések, az 1. kötetnek csak az elülső borítója van, de a hátsó, illetve a 2. kötet borítója hiányzik, a 2. kötet első 3 és utolsó 3 lapja levált, sérült lapokkal, rossz állapotban.
18356.

Pritz Pál: A Bárdossy-per. Híres politikai perek. Bp., 2001, Kossuth. Benne újságcikkekkel. Kiadói papírkötés. + Ítél a történelem. A Bárdossy-per. 1-2. köt. Szerk.: Ábrahám Ferenc és Kussinszky Endre. 1. köt.: A vád. 2. köt. A tárgyalás és az ítélet. Bp., 1945, Hiradó Könyvtár, 31+1 p.; 63+1 p. Papírkötések, az 1. kötetnek csak az elülső borítója van, de a hátsó, illetve a 2. kötet borítója hiány...

2 000 HUF
5,18
5,71

A felvidéki magyarság húsz éve 1918-1938. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói sérült papírkötés, vágott előzéklap, sérült címlap.
18357.

1 800 HUF
4,66
5,14

Gaal Mózes: Nagy Lajos magyar király története. Hozzákötve: Az Anjou-királyok kora Magyarországon. Művelődéstörténeti rajz. Bp., 1900., Franklin, 111+1; 95+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Átkötött kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a borítón címkével, intézményi bélyegzőkkel, a szennylapokon reklámcímkékkel.
18358.

1 800 HUF
4,66
5,14

Szerk.: Pintér János. Rákócziak dicső kora; Vezető a Magyar nemzeti Múzeum Rákóczi Múzeuma Állandó történeti Kiállításához. Sárospatak, én., papírkötés.
18359.

1 000 HUF
2,59
2,86

Szerk.: Gyarmati György. A Történeti hivatal évkönyve (1999.), Debrecen, 1999, Alföldi Nyomda RT. Papírkötés.
18360.

1 200 HUF
3,11
3,43

Kókay György: A magyar hírlap- és folyóiratirodalom kezdetei (1780-1795.) Irodalomtörténeti Könyvtár 25. Bp., 1970., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
18361.

1 600 HUF
4,15
4,57

Csitáry Béláné: Szent István ünnepe hajdan és ma. Bp.,én.,Szent-István-Társulat, 37+3 p. Kiadói papírkötés, néhány foltos lappal.
18362.

1 600 HUF
4,15
4,57

18363.

1 000 HUF
2,59
2,86

Sugár István: A budai vár és ostromai. Bp., 1979, Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,
18364.

1 000 HUF
2,59
2,86

Michael Weiss - Hassan Hassan: Iszlám állam. (ISIS.) A terror hadserege belülről. Bp.,2015, HVG. Kiadói papírkötés.
18365.

1 400 HUF
3,63
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF