Books: Military

Number of items: 44

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, sérült fűzéssel,
18410.

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiss...

12 000 HUF
31,09
34,29

Magyar műszaki parancsnokságok, csapatok és alakulatok a világháborúban. Szerk.: Jacobi Ágost. Bp., 1938, Közlekedési Nyomda Kft., (8)+814 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással,
18411.

10 000 HUF
25,91
28,57

Zakariás Zoltán: Honvéd vasútépítők. A Magyar Királyi Honvédség vasútépítő csapatának története. Az 1992-ben megjelent könyv 1989-es gépelt kézirata, vagy magánkiadása fénymásolt lapokon, címlapon a szerző autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL + hozzá a szerző egy 15 oldalas tanulmánya Milyen körülmények közé is kerülhet egy századparancsnok. valamint a szerző halálozási értesítővel
18412.

10 000 HUF
25,91
28,57

The Picture History of World War II, 1939=1945 New York, 1946. Grosset & Dunlap. 272p. Félvászon kötésben, kis napszívással Folio
18413.

10 000 HUF
25,91
28,57

18414.

14 000 HUF
36,27
40,00

18415.

6 000 HUF
15,54
17,14

Ballagi Aladár: Wallenstein horvát karabélyosai 1623-1626. Levéltári kutatások alapján írta Dr. - -. Bp., 1882., Franklin, VII+1+311 p. Szövegközti ábrákkal. Átkötött modern félműbőr-kötésben.
18416.

8 000 HUF
20,73
22,86

Gellért Tibor - Burillák Attila: Szolgálatteljesítés közben életüket áldozták. 1945-1980. Tanulmányok a Magyar Néphadsereg történetéből. (Belső használatra!) Bp., 1989, MN Politikai Csoportfőnökség. Kiadói papírkötés. A szerző által Tallósi Frigyesnek DEDIKÁLT példány. (Ritka!)
18417.

6 000 HUF
15,54
17,14

Roszner István: Katonák, népek, események. Vitéz Báró Roszner István világháborús naplója. Bp., [1938], Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 595 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18418.

5 000 HUF
12,95
14,29

Ian V. Hogg: Guinness fegyverenciklopédia. A kőbaltától az irányított rakétáig. Bp., 1992. Zrínyi. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18419.

3 000 HUF
7,77
8,57

báró Szentkereszty Pál: Magyar és angol huszárok együttes győzelme 1794-ben. Bp., 1939. 12+4 p Papírborítóval, szélén kis szakadásokkal
18420.

3 000 HUF
7,77
8,57

Fábián Béla: 6 ló - 40 ember. Hadifogoly feljegyzések. Bp.,én., Athenaeum. A borító Byssz Róbert munkája. Kiadói, kissé gyűrött papírkötésben
18421.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF