Ferenczy János: Közönséges Geographia, mellyben a Földnek mathematikai, természeti és leginkább politikai állapotja a leg újabb változások szerént adatik elő. Első kiadás. Pesten, 1809. Eggenberger József. 293. l. 6 sztl. lev. Fűzve, korabeli papírborítóban
[Juhász Máté (1696-1776)]: Házi különös orvosságok, mellyek az orvosok nélkül szükölködö betegeskedöknek vigasztalására következö-képpen a' betük rende szerént külön külön nyomtatásokból, és irásokból szedettek egyben. Hozzá kötve: Ángliai országban lévö Salernitana Scholának jó egésségröl való meg-tartásnak modgyáról irott könyve, mellyet a' nemes, és hires ángliai Salernitana Schola irt vólt rég...
[Csapó Dániel] Gazdasági kistűkör. Falusi ifjúság számára Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a' Magyar Gazdasági Egyesület. Pesten, 1843. VIII. (9) 10-172 p. 2 sztl. lev. Rajzokkal, (fametszet) illusztrált. Papírborítóban.
Dr. Joh[annes] Sobotta : Atlas der deskriptiven Anatomie des Menschen. I-II. Abtheilunge. I. Abtheilung: Knochen, Bänder, Gelenke, Regionen und Muskeln des menschlichen Körpers. II. Abtheilung: Die Eingeweide des Menschen einschliesslich des Herzens. Lehmann's Medizinische Atlanten II-III. Bande. Münhcen, 1913-1914., J. F. Lehmann's Verlag, VIII+264+15 p.+1-4 t.;VIII+265-445+16 p.+5-20 t. A mű III...
Szumowski Ulászló,: Az orvostudomány története bölcsészeti szempontból nézve. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Fordította, magyar vonatkozású jegyzetekkel, időrendi táblákkal és ábrákkal ellátta vitéz Herczeg Árpád. Bp., 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. (Ny.n.). XI, [1], 649p. 332 szövegközi ábrával, fényképpel, grafikával.
Sajóhelyi Frigyes: Geológia. I-II. köt. I. Általános rész. Dinamikai geológia és petrografia. II. A Föld története. Sztratigrafia és paleontológia. Stampfel-féle Tudományos Zseb-könyvtár 152-153. és 154-155. sz. Pozsony-Bp., 1903-1904, Stampfel Károly, 149+(3) p., 162+(6) p. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel, kissé sérült borítókkal, a gerincen kis hiánnyal, belül jó állapotban.
Pálfy Móric: Magyarország arany-ezüst bányáinak geológiai viszonyai és termelési adatai. M. Kir. Földtani Intézet Gyakorlati Füzetei. Bp., 1929., M. Kir. Földtani Intézet,(Stádium-ny.), 94+1 p. Átkötött modern papírkötésben, foltos lapokkal.
Magyar Bábakönyv a bábai hivatás gyakorlásáról. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda. Harmadik, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Salamon Henrik: Fogpótlástan. A fogpótlási módszerek orvosi és technikai leírása. Bp., 1923, Mai Henrik és Fia, XI+312 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Szabó József: Gyakorlati fogászat. Bp., 1925,"Universitas", XV+656 p. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, foltos lapokkal.