Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 53

Ferenczy János: Közönséges Geographia, mellyben a Földnek mathematikai, természeti és leginkább politikai állapotja a leg újabb változások szerént adatik elő. Első kiadás. Pesten, 1809. Eggenberger József. 293. l. 6 sztl. lev. Fűzve, korabeli papírborítóban
18887.

40 000 HUF
103,63
114,29

[Juhász Máté (1696-1776)]: Házi különös orvosságok, mellyek az orvosok nélkül szükölködö betegeskedöknek vigasztalására következö-képpen a' betük rende szerént külön külön nyomtatásokból, és irásokból szedettek egyben. Hozzá kötve: Ángliai országban lévö Salernitana Scholának jó egésségröl való meg-tartásnak modgyáról irott könyve, mellyet a' nemes, és hires ángliai Salernitana Schola irt vólt régen déák nyelven, azután pedig magyarra fordittatott, és rhytmusokba alkalmaztatott. (101-130 p.) Kolosváratt, 1785.,a 'Püspöki betűkkkel, 196+4+101-130 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon lapszéli hiányokkal, de nagyrészt nem érintik a szöveget, a címlapon és az első lapon bejegyzésekkel, néhány lapon bejelölésekkel, egy kijáró lappal (125-126.), az 16-17. oldalak között a lapok fűzése sérült, erősen meglazult. Ritka!  Juhász Máté (1696 - 1776) Jászapáti születésű minorita szerzetes, költő, drámaíró. Egerben és Nagybányán működött. Teológiai munkái mellett a névtelenül megjelent orvosi könyve a legjelentősebb.
18888.

[Juhász Máté (1696-1776)]: Házi különös orvosságok, mellyek az orvosok nélkül szükölködö betegeskedöknek vigasztalására következö-képpen a' betük rende szerént külön külön nyomtatásokból, és irásokból szedettek egyben. Hozzá kötve: Ángliai országban lévö Salernitana Scholának jó egésségröl való meg-tartásnak modgyáról irott könyve, mellyet a' nemes, és hires ángliai Salernitana Schola irt vólt rég...

30 000 HUF
77,72
85,71
13

Bayer József, dr.: Állatorvosi sebészet Forditotta Alexánder Lajos.Nagyvárad, 1893. Laszky Ármin. 665+(1) p. Szövegközti képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben
18889.

26 000 HUF
67,36
74,29

[Csapó Dániel] Gazdasági kistűkör. Falusi ifjúság számára Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a' Magyar Gazdasági Egyesület. Pesten, 1843. VIII. (9) 10-172 p. 2 sztl. lev. Rajzokkal, (fametszet) illusztrált. Papírborítóban.
18890.

16 000 HUF
41,45
45,71

18891.

Dr. Joh[annes] Sobotta : Atlas der deskriptiven Anatomie des Menschen. I-II. Abtheilunge. I. Abtheilung: Knochen, Bänder, Gelenke, Regionen und Muskeln des menschlichen Körpers. II. Abtheilung: Die Eingeweide des Menschen einschliesslich des Herzens. Lehmann's Medizinische Atlanten II-III. Bande. Münhcen, 1913-1914., J. F. Lehmann's Verlag, VIII+264+15 p.+1-4 t.;VIII+265-445+16 p.+5-20 t. A mű III...

15 000 HUF
38,86
42,86

Szumowski Ulászló,: Az orvostudomány története bölcsészeti szempontból nézve. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Fordította, magyar vonatkozású jegyzetekkel, időrendi táblákkal és ábrákkal ellátta vitéz Herczeg Árpád. Bp., 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. (Ny.n.). XI, [1], 649p. 332 szövegközi ábrával, fényképpel, grafikával.
18892.

10 000 HUF
25,91
28,57

18893.

10 000 HUF
25,91
28,57

18894.

12 000 HUF
31,09
34,29

Pálfy Móric: Magyarország arany-ezüst bányáinak geológiai viszonyai és termelési adatai. M. Kir. Földtani Intézet Gyakorlati Füzetei. Bp., 1929., M. Kir. Földtani Intézet,(Stádium-ny.), 94+1 p. Átkötött modern papírkötésben, foltos lapokkal.
18895.

6 000 HUF
15,54
17,14

18896.

4 000 HUF
10,36
11,43

18897.

4 800 HUF
12,44
13,71

18898.

4 800 HUF
12,44
13,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF