Sommer, Johann Gottfried: Neuestes Wort- und facherklärendes Verteutschungs-Wörterbuch. Prága, 1825, J.G. Calve'sche Buchhandlung. V+1+570+2 p. Korabeli félbőr kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, sérült kötéssel, egy sérült és részben javított lappal.
Oscar Wilde: Die Erzählungen und Märchen von Oscar Wilde. Lipcse, 1918, Insel. 65.-82. ezer. Német nyelven. Szecessziós illusztrációkkal. Modern félvászon kötés, az eredeti borítót meghagyva, előzéklapon ajándékozási sorokkal 1919-ből.
Publii Ovidii Nasonis Opera Volumen Tertium. Vindobonae, 1803, Typis Jos. Vinc. Degen, 2+612 p. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a könyvtest egyben van, de elvált a gerincétől, foltos lapokkal, a címlapon bélyegzővel, kis lyukkal, megviselt állapotban.
Alexej Tostoi: Peter der Este I-III. Bande. Moskau, 1949., Verlag für Fremdsprachige Literatur. Német nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötések, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborítók széle kissé szakadozott, valamint a papírborítók foltosak, és az egyik javított.
Somerset Maugham, W[illiam]: The Painted Veil. Collection of British Authors Tauchnitz Edition Vol. 4690. Leipzig, 1925, Bernhard Tauchnitz, 270 p. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Chinese Fairy Tales. Told in English by Prof. Herbert A. Giles, Cambridge. Gowans's International Librar No. 33. Lonton & Glasgow - Boston, 1920, Gowans &Gray -Leroy Philips, 42+6 p. Angol nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés, a könyv teste elvált a borítótól, foltos, 15x10 cm.