Number of items: 300

19100.

24 000 HUF
62,18
68,57

Laskai Sámuel, zilahi: Erköltsi kátékésis, Mellyet A' maga Gyermekei számára készitett T. N. - - Több T. N. Vármegyéknek Hites Tábla Birája És Némelly Jó Baráti' kerésekre közre botsátott. Kolozsvár, 1804, Ref. Kol.-ny., 4 sztl. lev.+ 166 p.+ 1 sztl. lev. Papírkötésben, sérült, viseltes állapotban.
19101.

12 000 HUF
31,09
34,29

Pista vacsora. Rendezte és megette Az Ujság szerkesztősége. "Tisztelettel meghívjuk Gajáry István tiszteletére rendezendő Szűz Vacsorára, melyet folyó hó 18-án vasárnap tartunk meg a Royal Szálló külön termében. A Vacsora kezdete pontban 9 órakor." Gajáry István (1884-1939) zeneszerző, zenekritikus, Az Újság c. napilap munkatársa, Gajári Ödön főszerkesztő fia. Gajári Ödön (1852-1919) politikus, publicista, Az Újság c. napilap főszerkesztője (1903-1919) és vezércikkírója. [Bp.], én.,[ Az Ujság], 61+3 p. Kiadói papírkötés, sérült, ketté szakadt borítóval, széteső,rossz állapotban. Kézirat gyanánt, 100 számozott példányban. Számozott (24./100) példányban. Rendkívül ritka erotikus, pornográf kiadvány.
19102.

Pista vacsora. Rendezte és megette Az Ujság szerkesztősége. "Tisztelettel meghívjuk Gajáry István tiszteletére rendezendő Szűz Vacsorára, melyet folyó hó 18-án vasárnap tartunk meg a Royal Szálló külön termében. A Vacsora kezdete pontban 9 órakor." Gajáry István (1884-1939) zeneszerző, zenekritikus, Az Újság c. napilap munkatársa, Gajári Ödön főszerkesztő fia. Gajári Ödön (1852-1919) politikus, pu...

12 000 HUF
31,09
34,29

19103.

6 000 HUF
15,54
17,14

[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Duo volumina Pest, 1803, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1 p. Latin nyelven.Korabeli sérült, hiányos gerincű papírkötésben, volt könyvtári példány, részben felvágatlan
19104.

24 000 HUF
62,18
68,57

19105.

MTA cím- és tartalomjegyzékek, 2 kötet: A Magyar Tud. Akadémia kiadásában megjelent munkák és folyóiratok betűrendes czim- és tartalomjegyzéke. (1830-1889. június hó végéig). Bp., 1890, MTA (Hornyánszky-ny.), 502 p. + A Magyar Tud. Akadémia kiadásában megjelent munkáknak és a folyóiratok tartalmának betűrendes czímjegyzéke. 1889-1910. II. rész. Bp., 1911, MTA, 593-1188 p. Félvászon-kötésben, helye...

12 000 HUF
31,09
34,29

19106.

18 000 HUF
46,63
51,43

Móricz Zsigmond: Sárarany. A szerző által aláírt példány. Bp.,é.n.,Athenaeum. Tizedik kiadás. Kiadói aranyozott, kissé laza egészvászon-kötés, címlap alján kisebb szakadással, néhány kevés lap kijár.
19107.

5 000 HUF
12,95
14,29
21

Régi Magyar Könyvtár 1-4. Szerk.: Heinrich Gusztáv.   1. Aranyos-Rákosi Székely Sándor: A székelyek Erdélyben.; 2. Bayer József: Pálos iskola-drámák a XVIII. évszázadból.  3. Fülöp Árpád: Csíksomylói nagypénteki misztériumok.;  4. Heltai Gáspár Esopusi meséi.   Bp., 1897, Franklin, 122+2; 79+1, 242+1; 304 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
19108.

5 000 HUF
12,95
14,29

Verne Gyula: A bégum ötszáz milliója; A Bounty lázadói. Bp., 1916, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, sérült előzéklap, ragasztott, foltos lapok, kopottas állapotban.
19109.

5 000 HUF
12,95
14,29

Maksay Albert: Idegen partok. Úti képek. [Kolozsvár], 1935, Erdélyi Szépmíves Céh (Minerva-ny.), 183+(1) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval. A szerző, Maksay Albert (1897-1971) erdélyi magyar író, költő által DEDIKÁLT példány (édesanyja részére, "Berci" aláírással).
19110.

12 000 HUF
31,09
34,29

Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedéllyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató-választmányi tagja. Bp., 1895, Hornyánszky Viktor, 253+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval, ragasztott, hiányos gerinccel, az elülső szennylap sérült, ragasztott, a többi lap túlnyomórészt jó állapotban.
19111.

Századunk névváltoztatásai. Helytartósági és miniszteri engedéllyel megváltoztatott nevek gyűjteménye 1800-1893. Eredeti okmányok alapján összeállította a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság egyik igazgató-választmányi tagja. Bp., 1895, Hornyánszky Viktor, 253+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval, ragasztott, hiányos gerinccel, az elülső szennylap sérült, ragasztott, a többi lap...

6 000 HUF
15,54
17,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF