Salamon Gábor - Zalotay Melinda: Magányos így a nyeregben, amióta meghalt a ló. Angolszász humor idézetekben. Pécs, 2006, Alexandra. Kiadói papírkötés.
Kertész Imre: Sorstalanság. Bp.,2002,Magvető. Hatodik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Kertész Imrét Sorstalanság c. önéletrajzi ihletésű művéért 2002-ben Irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki.
Piarista mozaikok. Tanárok - tanítványok. Emlékkönyv. Szerk.: Dr. Varga Miklós. Veszprém, 2005, Lovassy és volt Piarista Gimnázium Öregdiák Baráti Kör. Kiadói papírkötés, a borítón kis foltokkal. A szerkesztő, Dr. Varga Miklós, a Magyar Piarista Diákszövetség választmányi tagja által Ebele Ferenc veszprémi esperes-plébános részére DEDIKÁLT példány.
Hafiz (1325-1390): 50 Ghazal. Szerk. és a tanulmányt írta: Dr. Sárközy Miklós. Pécs-Bp.,2018.,Pécsi Testvérvárosi Egyesület - Magyar Pen Club,(Pytheas-ny.) Perzsa és magyar. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban.
Kolozsvári Grandpierre Emil: Lófő és kora. (Bp., 1946), Hungária, 122 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón és a lapok egy részén kisebb szakadással.
Kästner, Erich: Lirai házipatika. Renaissance Könyvek 8. Bp., 1937, Renaissance (Hungária-ny.), 211+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Papírkötésben, apró foltokkal.
Mariay Ödön: Őskelet. Érdekes regények - Röptében a világ körül I. évf. 38. sz. Bp., 1941, Magyar Népművelők Társasága, 96 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes.