Bognár Elek: A szónoklás és előadás művészete. Márton Lajos festőművész rajzaival. Bp., én, Szerzői, (Merkantil-ny.) Illusztrált kiadói papírkötésben, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
Karinthy Frigyes: Drámák ecetben és olajban. A Toll Mesterei. Békéscsaba,[1926], Tevan, 205+2 p. Első kiadás! Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, hiányzó hátsó szennylappal.
Széchenyi eszmevilága II. köt. Apáthy István, Imre Sándor, Pauler Ákos, Zsilinszky Mihály, Márki Sándor és Gaal Jenő tanulmányai. Kultura és Tudomány. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 142+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, belül jó állapotban.
Petőfi Sándor összes költeményei. Eredeti kéziratok és kiadások alapján megjavított harmadik népies kiadás egy kötetben. A költő arczképével. Bp., én., Athenaeum. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső tábla belsején és az elülső szennylapon folttal, a címlapon satírozás nyomokkal.
Végh György összegyűjtött versei. Bp.,1984,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Benne: Módos Péter (1943-) író, forgatókönyvíró, szerkesztő, az Új Írás rovatvezetőjének saját kezű sorai, az Új Írás fejléces papírján Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére.
Tűz Tamás: Égve felejtett álmok. Amerikai Magyar Írók. München, 1980., Herp. Emigráns kiadás. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban. A szerző, Tűz Tamás (1916-1992) író által Makay Gusztáv (1910-1984) irodalomtörténész, kritikus, egyetemi tanár részére dedikált példány.
Felleg György: Ön is más rácsok mögött van? Tel-Aviv, 1993., Szerzői. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Felleg György (1919-2000) író által Kőrösi Zoltán (1962-2016) író, film-forgatókönyvíró, dramaturg részére dedikált példány.
József Attila válogatott versei. Barabás Tibor, Keszi Imre, Németh Andor válogatásában. Bp., é.n., Cserépfalvi (Forrás-ny.), 94+2 p. Kiadói kopott papírkötés, a gerincen kis szakadással.