Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés, néhány kisebb ázásnyommal, részben kissé hullámos lapokkal.
Radó Antal: Az olasz irodalom I-II. Budapest,1896,Magyar Tudományos Akadémia. MTA-Új Folyam XXVI-XXVII. kötet.. 515+552 p. Első kiadás! Félvászon-kötésben. A szerző, Radó Antal (1862-1944) író, költő, műfordító, irodalomtörténész által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány!
A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.
Sándor György 75. Az életem egy csukott könyv. Én csak úgy belógtam ide... [Verőce], 2013, Arcus. Rengeteg fotóval illusztrált. DVD-melléklettel. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Király Dezső: Modern testnevelés képben és írásban. Testnevelési tanulmányutam az északi országokban. Bp.,1932., (Hornyánszky V. Rt.-ny.), 382+10 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,kis kopással
Rákosi Viktor munkái 16 kötete (1-3, 5-7, 9-11, 13-15,17-20.) Bp., 1903-1911, Révai. Kiadói szecessziós, aranyozott festett egészvászon-kötés, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, a borítón és a lapéleken kis foltokkal.
A kortárs magyar dráma színművészetünkben (1957-1982.) Bibliográfia. I-II. köt. A bibliográfiát összeáll., szerk. és a mutatót készítette: Némethné Ferstek Ilona. Bp.,1990,Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. Kiadói papírkötések.
1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé folt...
1943 Az Országos Magyar Sajtókamara évkönyve. Benne a sajtókamara és a hozzátartózó ujságíró-intézmények vezetőségi és tiszti karával, tagnévsorral. A kötet elején Horthy Miklós, és Horthy István színes portréjával, a kötet végén színes Magyarország térképpel. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára 9. sz. Bp., 1943, Stádium, 390+1 p.+19 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. R...