Number of items: 300

Mircea Eliade: A samanizmus. Az eksztázis ősi technikái. Ford.: Saly Noémi. Bp., 2005, Osiris. Kiadói papírkötés, néhány kisebb ázásnyommal, részben kissé hullámos lapokkal.
19112.

8 000 HUF
20,73
22,86

Radó Antal: Az olasz irodalom I-II. Budapest,1896,Magyar Tudományos Akadémia. MTA-Új Folyam XXVI-XXVII. kötet.. 515+552 p. Első kiadás! Félvászon-kötésben. A szerző, Radó Antal (1862-1944) író, költő, műfordító, irodalomtörténész által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró részére DEDIKÁLT példány!
19113.

6 000 HUF
15,54
17,14

A Királyi Magyar Egyetemi Nyomda története 1577-1927. Eredeti levéltári kutatások alapján összegyűjtötte és írta: Iványi Béla és Gárdonyi Albert. A tárgyi emlékek ismertetésével kiegészítve szerkesztette: Czakó Elemér. Bp., 1927., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 202+2 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, a borító kopásnyomokkal.
19114.

6 000 HUF
15,54
17,14

Sándor György 75. Az életem egy csukott könyv. Én csak úgy belógtam ide... [Verőce], 2013, Arcus. Rengeteg fotóval illusztrált. DVD-melléklettel. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
19115.

3 800 HUF
9,84
10,86

Király Dezső: Modern testnevelés képben és írásban. Testnevelési tanulmányutam az északi országokban. Bp.,1932., (Hornyánszky V. Rt.-ny.), 382+10 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,kis kopással
19116.

6 000 HUF
15,54
17,14

19117.

2 800 HUF
7,25
8,00

Rákosi Viktor munkái 16 kötete (1-3, 5-7, 9-11, 13-15,17-20.) Bp., 1903-1911, Révai. Kiadói szecessziós, aranyozott festett egészvászon-kötés, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, a borítón és a lapéleken kis foltokkal.
19118.

5 000 HUF
12,95
14,29

A kortárs magyar dráma színművészetünkben (1957-1982.) Bibliográfia. I-II. köt. A bibliográfiát összeáll., szerk. és a mutatót készítette: Némethné Ferstek Ilona. Bp.,1990,Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet. Kiadói papírkötések.
19119.

5 000 HUF
12,95
14,29

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé foltos borítókkal, az 1914-es kötet gerincén kis sérüléssel.
19120.

1912-1914 Budapesti Újságírók Egyesülete és Almanachja 1912., 1913., 1914. Bp., 1912-1914, Nyugat-ny., 2+7-368+1 p.; 440 p.; 196 p.; Szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Korabeli reklámokkal. A címlapon és az előzéklapon Kozma Lajos szecessziós rajzával. Benne az Budapesti Ujságírók Egyesületének tisztikarával és választmányával. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötések, kopott, kissé folt...

5 000 HUF
12,95
14,29

1943 Az Országos Magyar Sajtókamara évkönyve. Benne a sajtókamara és a hozzátartózó ujságíró-intézmények vezetőségi és tiszti karával, tagnévsorral. A kötet elején Horthy Miklós, és Horthy István színes portréjával, a kötet végén színes Magyarország térképpel. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára 9. sz. Bp., 1943, Stádium, 390+1 p.+19 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. Ritka!
19121.

1943 Az Országos Magyar Sajtókamara évkönyve. Benne a sajtókamara és a hozzátartózó ujságíró-intézmények vezetőségi és tiszti karával, tagnévsorral. A kötet elején Horthy Miklós, és Horthy István színes portréjával, a kötet végén színes Magyarország térképpel. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára 9. sz. Bp., 1943, Stádium, 390+1 p.+19 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval. R...

4 800 HUF
12,44
13,71
13

Kriza János: Vadrózsák I-III. kötet. Székely népköltési gyűjtemény. Viski Károly bevezető tanulmányával. Bp.,1943, Bibliotheca, XX+195+(1) p., 175+(1) p., 215+(1) p. Kiadói papírkötés.
19122.

4 000 HUF
10,36
11,43

19123.

3 200 HUF
8,29
9,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF