[Strindberg, Johann August (1849-1912)] Strindberg Ágost: Házasodjunk! Tizenkét házasság története interjúval és előszóval. Ford.: Mikes Lajos. - - elbeszélő munkái I. Bp., 1925, Dick Manó, 239+(1) p. Első magyar kiadás. Dekoratív, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé fakó gerinccel, helyenként minimálisan foltos lapokkal, jó állapotban.
David Ogilvy: Ogilvy a reklámról. Ford.: Török András. Bp., 1992., Park. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, elülső kötéstábla belső felén és előzéklapon apró sérüléssel, máskülönben jó állapotban.
[Paule G. Perroy-Lionnet] Claude Renaudy: Magánosan a kanakok között. Jean Godefroy, a kannibálok apostola. Ford.: Dr. Martin Aurél. Bp., 1944, Korda Rt., 165+(3) p. A borító Pál György munkája. Kiadói illusztrált papírkötés.
Kállay Géza: Személyes jelentés. Filozófiai tanulmányok. (Bp.), 2007, Liget Műhely Alapítvány. Kiadói papírkötés. A szerző, Kállay Géza (1959-2017) irodalomtörténész, nyelvfilozófus, nyelvész által DEDIKÁLT példány.
Baranyi Ferenc: Dal Danubio soffia il vento. Poesie scelte (1962-1992). [Dunáról fúj a szél. Válogatott versek (1962-1992). Kétnyelvű.] Besana in Brianza, 1992, Edizioni GR. Magyar és olasz nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Baranyi Ferenc (1937- ) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által DEDIKÁLT példány.
Dénes Tibor: Századvég. Tanulmányok. A szerző, Dénes Tibor (1907-1983) író, irodalomtörténész által Zsebők Zoltán (1908-1984) államtitkár, Kossuth-díjas orvos, radiológus, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1947, Hungária. Kiadói papírkötés.
Steven Kotler: A lehetetlen művészete. Hogyan hozzuk ki magunkból a csúcsteljesítményt? HVG könyvek, Budapest, 2021. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, szép állapotban.