Emlékbeszéd Bajza József m. akad. rendes tag felett. Tartotta a M. Tud. Akadémia köz ülésében Toldy Ferencz titoknok. A M. Tud. Akadémia évkönyvei. Tizedik kötet. - VII. darab. Pest, 1862, Emich Gusztáv, 15 p. Kissé sérült kiadói papírkötés, ex libris-szel.
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Készült 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány. A szerző, Lator László (1927-2023) Kossuth-díjas költő, műfordító által aláírt példány.
Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár, 12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (164./250) példány és a szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító és az illusztrátor, Diskay Lenke (1924-1980) grafikus, aláírásaival.
Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (152./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
Arany János levelezése író-barátaival. I. kötet. A szülőház és Nagy Szalonta látképével. Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. III. köt. Levelezés I. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 1 t.+XIX+494+1 p.+2 (kihajtható kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.
Czigány Lóránt: Írok, tehát vagyok. Emigráns napjaim múlása, 1971-1981. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2005, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés.
2 db általános iskolai tankönyv: Harmadik könyvünk. + Negyedik könyvünk. Olvasmányok, nyelvi ismeretek, számolás és mérés. A falusi iskolák számára. Bp., 1947, Vallás- és Közoktatásúgyi Miniszter. Kiadói papírkötés.