Books: Religion

Number of items: 44

19032.

Szenczi Molnár Albert: Szent Dávid királynak és prófétának százötven 'soltári, a' frantzia nóták, 's versek szerént magyar versekre fordíttattak, 's rendeltettek - - által. Mostan pedig 'e kis formában az invócátiokkal, INNEPI és több penitentziális dicséretekkel együtt ki-adattattak. Kolos'váratt, 1773., A' Réff. Col. Betűivel, 2 szt. lev + 403+1 p. + 3 szt. lev +116 p. + 11 lev. Korabeli egészbő...

80 000 HUF
207,25
228,57

Breviarium Romanum.... Pars Aestivalis. Budae, 1814. Typ. Regiae Universitatis Hungaricae 780p. + 340p. +32p. Javított kartonált kötésben
19033.

14 000 HUF
36,27
40,00

Francisco Veronio: Regula fidei catholicae sive secretio eorum quae sunt de fide catholica ab iis, quae non sunt de fide. Posonii, 1787., Michaelis Benedict & Filiorum,8+188 p. Latin nyelven. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben
19034.

12 000 HUF
31,09
34,29

Névkönyv az erdélyi ev. ref. anyaszentegyház számára 1879. Huszonkettődik évfolyam. Kolozsvár, 1878, Stein János-ny., 173 p. Papírkötésben, kissé koszos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
19035.

12 000 HUF
31,09
34,29

[Károlyi Lőrinc (1688 k.-1747)]: Speculum Jaurinensis ecclesiae, repraesentans tum ipsam cathedralem ecclesiam, tum episcopos, qui a tempore divi Stephani proto-regis eidem praefuerunt, usque ad excellentissimum dominum dominum comitem Franciscum Zichy de Vásonko perpetuum in Homonna, dei & apostolicae sedis gratia Episcopum Jaurinensem, comitatus nominis ejusdem supremum ac perpetuum comitem, S.C.R.M. consiliarium actualem intimum, etc. modo feliciter gubernatem. Opus posthumum illustrissimi, & reverendissimi domini Laurentii Karolyi episcopi sacerdonensis, et venerabilis capituli cathedralis ecclesiae jaurinensis praepositi majoris. Jaurini [Győr], 1747.,Typis Joannis Streibig, 2+143+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel, possessori bejegyzésekkel.
19036.

[Károlyi Lőrinc (1688 k.-1747)]: Speculum Jaurinensis ecclesiae, repraesentans tum ipsam cathedralem ecclesiam, tum episcopos, qui a tempore divi Stephani proto-regis eidem praefuerunt, usque ad excellentissimum dominum dominum comitem Franciscum Zichy de Vásonko perpetuum in Homonna, dei & apostolicae sedis gratia Episcopum Jaurinensem, comitatus nominis ejusdem supremum ac perpetuum comitem, S.C...

12 000 HUF
31,09
34,29

19037.

5 000 HUF
12,95
14,29

Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. II. kötet. Posonyban, 1835. Belnay' örökösei. 751+(6)p. Korabeli, sérült, aranyozott egészbőr kötésben.
19038.

10 000 HUF
25,91
28,57

Joanne Rajcsani (Rajcsányi János): Pergerinus Catholicus de peregrina Unitaria Religione Discurrend. Cassoviae 1726. Fraunheim. 202p. Sérült korabeli félbőr kötésben. Ritka!
19039.

6 500 HUF
16,84
18,57

Csizmadia Lajos: Bibliai szókönyv. Debrecen, 1910., Hegedüs és Sándor, IV+782+2 p. Kiadói aranyozott szecessziós félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval.
19040.

6 000 HUF
15,54
17,14

19041.

5 000 HUF
12,95
14,29

Dr. Pataky Géza: Élet az imádságból. Rákospalota, 1942, Szalézi Művek, 200 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés.
19042.

3 000 HUF
7,77
8,57

900 éve. Premontreiek 1121-2021. Jubileumi évkönyv. Szerk.: Bárcziné Kapovits Judit. 2022., Magyar Premontrei Cirkária. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben.
19043.

3 600 HUF
9,33
10,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF