Books: Religion

Number of items: 44

Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 6+358; 4+359-734 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, az első kötet címlapja és első lapja restaurált, a II. kötet foltos lapokkal.
19044.

3 000 HUF
7,77
8,57

[Manuel Álvares (1526-1582)] Emanuelis Alvari: Liber II. De Constructione octo partium orationis in usum mediae, et supremae grammatices classium. Budae, 1798, Typ. Regiae Universitatis Pestanae, 192 p. Latin nyelven. Papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a borítón címkével.
19045.

2 000 HUF
5,18
5,71

Zsilinszky Mihály: A magyarhoni protestáns egyház története. Farkas József, Kovács Sándor és Pokoly József közreműködésével Szerk.: Dr. - -. Bp., 1907, Athenaeum, 8+797 p.+10 (közte 3 kihajtható) t.+ 2 (kihajtható kézirathasonmások) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen címkenyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
19046.

3 600 HUF
9,33
10,29

Dr. Radó Polikárp: Az Ószövetség története a Szentírás alapján. Bp., Szentírás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
19047.

3 000 HUF
7,77
8,57

Keresztyén énekes könyv. Magyar-Óvár, 1904, Czéh Sándor-féle Könyvnyomda. Legújabb kiadás. Bársonyborítású kötésben, réz díszítménnyel és kapoccsal, aranyozott lapszélekkel, borítón és gerincen apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
19048.

2 800 HUF
7,25
8,00

Müller Lajos: Asztétika és Misztika. I-II. Bp.,1940-1935,Korda. Az Aszéktika 2. kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítókkal és gerincekkel, az Aszkétika borítója szakadt.
19049.

2 400 HUF
6,22
6,86

Szent Benedek emlékkönyv 529-1929. (A Pannonhalmi Szemle IV. évf. 1. száma). Pannonhalma, 1929, Pannonhalmi Szent Bendek Rend, 339+(1) p.+ XXVII p. + 7 (fekete-fehér képek, ebből 6 kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétvált fűzéssel.
19050.

2 000 HUF
5,18
5,71

Fallenbüchl Ferenc: Az ágostonrendiek Magyarországon. Bp., 1943, Stephaneum Nyomda. 241 p. Fekete-fehér képekkel, ábrákkal illusztrált, Kiadói papírkötésben.
19051.

3 000 HUF
7,77
8,57

19052.

3 000 HUF
7,77
8,57

Sinay Miklós: A magyar- és erdélyországi reformáció története 1564-ig. Sajtó alá rendezte és magyarra fordította: Herpay Gábor. Bevezetéssel ellátta és a fordítást bevideálta: S. Szabó József. Debrecen, 1911, Hegedűs és Sándor, 249 p. Magyar és latin nyelven. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
19053.

3 000 HUF
7,77
8,57

Farkas József: Elbeszélések a magyarországi protestáns egyház hitbajnokainak és vértanuinak életéből. Bp., 1884., Hornyánszky Viktor. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, hat lap kijár.
19054.

1 200 HUF
3,11
3,43

Petró József: Pázmány Péter teológiája. A Szent István Akadémia Hittudomány-Bölcseleti Osztályának felolvasásai 2. köt. 7. sz. Bp., 1932, Szent István Akadémia (Stephaneum-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel.
19055.

1 400 HUF
3,63
4,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF