Magyar református templomok I-II. kötet. Szerk.: Dr. Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum, 6+358; 4+359-734 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött modern egészvászon-kötés, az első kötet címlapja és első lapja restaurált, a II. kötet foltos lapokkal.
[Manuel Álvares (1526-1582)] Emanuelis Alvari: Liber II. De Constructione octo partium orationis in usum mediae, et supremae grammatices classium. Budae, 1798, Typ. Regiae Universitatis Pestanae, 192 p. Latin nyelven. Papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a borítón címkével.
Zsilinszky Mihály: A magyarhoni protestáns egyház története. Farkas József, Kovács Sándor és Pokoly József közreműködésével Szerk.: Dr. - -. Bp., 1907, Athenaeum, 8+797 p.+10 (közte 3 kihajtható) t.+ 2 (kihajtható kézirathasonmások) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen címkenyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Keresztyén énekes könyv. Magyar-Óvár, 1904, Czéh Sándor-féle Könyvnyomda. Legújabb kiadás. Bársonyborítású kötésben, réz díszítménnyel és kapoccsal, aranyozott lapszélekkel, borítón és gerincen apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban.
Szent Benedek emlékkönyv 529-1929. (A Pannonhalmi Szemle IV. évf. 1. száma). Pannonhalma, 1929, Pannonhalmi Szent Bendek Rend, 339+(1) p.+ XXVII p. + 7 (fekete-fehér képek, ebből 6 kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétvált fűzéssel.
Sinay Miklós: A magyar- és erdélyországi reformáció története 1564-ig. Sajtó alá rendezte és magyarra fordította: Herpay Gábor. Bevezetéssel ellátta és a fordítást bevideálta: S. Szabó József. Debrecen, 1911, Hegedűs és Sándor, 249 p. Magyar és latin nyelven. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal.
Farkas József: Elbeszélések a magyarországi protestáns egyház hitbajnokainak és vértanuinak életéből. Bp., 1884., Hornyánszky Viktor. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, hat lap kijár.
Petró József: Pázmány Péter teológiája. A Szent István Akadémia Hittudomány-Bölcseleti Osztályának felolvasásai 2. köt. 7. sz. Bp., 1932, Szent István Akadémia (Stephaneum-ny.), 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, a borítón kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel.