Moldován Gergely: A magyarországi románok. Nemzetiségi Ismertető Könyvtár. Szerk.: Dr. Szabó Oreszt. Bp., 1913, (Franklin-Társulat), 562+(2) p.+ 11 (fekete-fehér fotók) t. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérülésekkel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
Eugen Drewermann - Ingritt Neuhaus: Marienkind. Grimms Märchen tiefenpsychologisch gedeutet. Märchen Nr. 3. aus der Grimmischen Sammlung. Az egyik szerző, Eugen Drewermann (1940-) egyházkritikus, teológus által DEDIKÁLT példány. Olten-Freiburg im Breisgau,1990.,Walter-Verlag. Negyedik kiadás. Német nyelven.
Az öngyilkosság szociológiája. Szerk.: Zonda Tamás - Bozsonyi Károly - Moksony Ferenc. Károli Könyvek tanulmánykötet. Bp., 2019, Károli Gáspár Református Egyetem - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.
Látos Sándor: Nádtetők alatt. Második kiadás. [Bp.] 1935. Magyar Gondolatok 75 l. Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, javított. DEDIKÁLT "a pécsi Verbőczystáknak"
Doros Gábor (szerk.): Küzdelem a leánykereskedés és a prostitució ellen.. Bp., 1935, Arany János irodalmi és nyomdai rt. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Pais Dezső: Reg. A régi magyarság szellemi életének kérdésköréből. A szerző, Pais Dezső (1886-1973) nyelvész által DEDIKÁLT példány. Magyar Nyelvtudományi Társaság. 75 szám. Bp., 1949, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 19 p. Papírkötésben.
Fokos Dávid: A -val, -vel rag eredetének kérdéséhez. A szerző, Fokos Dávid (1884-1977) nyelvész, etnográfus által Németh Gyula (1890-1976) nemzetközi hírű magyar nyelvész, akadémikus és turkológus részére DEDIKÁLT példány! Különlenyomat a Népünk és Nyelvünk 1937. évf. 7-10. füzetéből, 197-208 p.