A lélek és az értelem abc-je. Reader's Digest válogatás. Szerk.: Guiness, Alma E. - Scott-Macnab, Justine. Bp., 1997, Reader's Digest. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Th. Elfenhans: Psychologie und Logik zur Einführung in die Philosophie. Sammlung Göschen. Leipzig, 1906, G. J. Göschen Verlag. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Zilahy Pál: Kis franczia tolmás. Útmutatás a franczia nyelvnek lehetőleg legrövidebb idő alatt elsajátítására. Pest, 1865, Lampel Róbert, 2+207 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, bekötött eredeti papírborítókkal, a hátsó papírborítón hiánnyal, a címlap és az elülső papírborító kijár, foltos.
Globális civil társadalom I. Szerk.: Helmut Anheier, Marlies Glasius és Mary Kaldor. Civil szellem sorozat III. Bp., 2004, Typotex. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és néhány lapon kis sérüléssel.
Magyar Csoportnyelvi Dolgozatok 3 kötete (28, 29, 35.): Bura László: A moldvai csángó nyelvjárás A-zása.; Sipos Jenőné Somodi Mária: A makói hagymatermesztés szakszókincse.; Bura László: Szatmári szólások és közmondások. Bp., 1986-1987, ELTE Magyar Nyelvtörténeti és Nyelvjárási Tanszéke - MTA Nyelvtudományi Intézete. Kiadói papírkötés. A 28-29. kötetek 300 példányban jelentek meg.
Néprajz és nyelvtudomány. Volkskunde und Sprachwissenschaft. XXVIII. Szerk.: Károly Sándor. Acta Universitatis Szegediensis de Attila József Nominatae Sectio Ethongraphica et Linguistica. Szeged, 1984., József Attila Tudományegyetem. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.