Czigány Jenő: Győri útikalauz. Győr, 1955, Győr-Sopron Megye Tanácsa Idegenforgalmi Hivatala, 64 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta: Tábori Kornél. Bp., [1927], Tolnai. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
N. Bartha Károly: A debreceni fésüsmesterség. A szerző, N. Bartha Károly (1886-1956) etnográfus által Molnár Oszkár (1881-1954) pedagógus, pedagógiai író, a Magyar tanítóképző c. hetilap szerkesztőjének DEDIKÁLT! Bp., 1929, Studium. 45 p. + X t. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval.
A tapolcai tavasbarlang. Szerk.: Dr. Zákonyi Ferenc. Veszprém, 1962, Veszprém Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala, 67 p. Második kiadás. A címlap Gönczi Tibor, a szövegközi rajzok Koppány Tibor munkái. Kiadói papírkötés, kissé foltos.