Műemlékeink sorozat 18 kötete. (Az egri vár, Buda török műemlékei, Margitsziget, A jáki templom, stb.) Bp., 1955-1961, Képzőművészeti Alap. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
Sziklarózsa, vagy Három vár: Kulcsvár, Csucsa és Halmi története Erdélyben. Igen szép regényes igaz történet Apaffy Mihály erdélyi fejedelem korából. [Ponyva.] Bp., 1902, Rózsa Kálmán 86p. 15 fametszetű képpel. Tűzve, papírgerinccel
Schermann Szilárd: Kassa és a kassai hegyek kalauza. Két térképvázlattal, egy panorámaképpel és 63 képpel. Bp., 1944., Magyarországi Kárpát Egyesület, (Légrády-ny.), 352 p.+1 (kihajtható panorámakép) t. + 2 (térképek, Kassa belterülete, 15x18 cm; Kassai hegyek utvonalvázlata, 42x55 cm) t. A 321. és 352. oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a borító szélein egészen k...
Rexa Dezső: Képeskönyv képek nélkül a régi Pestről. Bp., [1947], Stilus, 118+(4) p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
Kennan György: Szibéria. I. köt. A "Century Magazine"-ben megjelent közlemények nyomán. Ford.: Zempléni P. Gyula. Gyoma, 1900, Kner Izidor, 23+1 p. A mű 3 kötetben teljes! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Ballagi Károly - Király Pál: Egyetemes földrajz I. köt. Tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. Szótárszerű tárgymutatóval ellátott földirati kézikönyv újságolvasók, kereskedők, iparosok, gazdák és általában a művelt magyar közönség számára. I. kötet. Pest, 1871, Athenaeum, IV+435 p. Kiadói papírkötés, részben hián...
A Mária Valéria híd története. Összeáll.: Hodossy Gyula. Az egyik szerző, Vércse Miklós által DEDIKÁLT példány! Dunaszerdahely, 1999., Lilium Aurum. Szövegközti képanyaggal illusztrált. Benne cikkekkel. Kiadói kartonált papírkötés. + Párkány. + Párkány. Simon-Juda-vásár története. Honismereti Könyvtár 10. és 63. száma.