Magyar fürdőalmanach. Szerk.: Kiss Veronika, Nagy Zoltán. Horváth Gábor és Monok István bevezetőjével. Bp.,2004, Magyar Fürdőszövetség-Országos Széchényi Könyvtár. Gazdag képanyaggal illusztrált. A borító illusztrációja Konecsni György munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
Balla Vilmos: A kávéforrás. Régi pesti kávéházak legendái. Debrecen, 2008, Szó Kiadó. Kiadói kartonált kötés, kissé sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1913. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 199 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, hiányzó térkép-melléklettel.
Isnard, Emile: Monaco, Its Past and Prestige. Monaco, 1952, Editions of the National Printing Office of Monaco. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, egy kihajtható melléklettel (A Grimaldi-ház leszármazási táblája). Angol nyelven. Kiadói illusztrált papírkötés.
Sas Andor: A koronázó város. [Pozsony.] A bécsi kongresszustól a nagy márciusig. 1818-1848. Bratislava/Pozsony, 1973, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 500+1500 példányban.
Baedeker, Karl: Norwegen, Dänemark, Island, Spitzbergen. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1931, Karl Baedeker. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón és a gerincen kisebb sérülésekkel.
Baedeker, Karl: Italie Septentrionale jusqu'a Livourne, Florence et Ravenne. Manuel du voyageur. Leipzig-Paris, 1913, Karl Baedeker - Paul Ollendorff. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként sérült lapokkal, néhány lap kijár.