Baedeker, Karl: Italien. Handbuch für Reisende. Dritter Teil: Unter-Italien und Sizilien, nebst Ausflügen nach den Liparischen Inseln, Sardinien, Malta, Tunis und Corfu. Leipzig, 1902, Karl Baedeker. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, helyenként sérült lapokkal, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Baedeker, Karl: Deutschland in einem Bande. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1913, Karl Baedeker. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kisebb lapszéli ázásnyomokkal.
Baedeker, Karl: Mittel-Italien und Rom. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1903, Karl Baedeker. Gazdag térképanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a térkép-mellékletek között néhány sérült, kijáró lappal.
Elekes Dezső: Budapest szerepe Magyarország szellemi életében. Statisztikai közlemények. 85. kötet. Bp.,(1938), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 241 p. Kiadói papírkötésben, kissé sérült gerinccel, borító elvált a könyvtesttől, néhány lapon ceruzás jelölésekkel.
Dr. Wildner Ödön: Pest és Buda közigazgatásának története az 1848-1849-i szabadságharc alatt. Statisztikai Közlemények 86. köt. 3. sz. Bp., [1936], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 144 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, néhány sérült lappal.
Magalhaes: A Föld első körülhajózása. Ford.: Baktay Ervin. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Roald Amundsen északi útja. (Az északnyugati átjáró.) Ford.: Halász Gyula. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
G. M. Haardt - L. Audouin-Dubreuil: A Szaharán keresztül. A sivatag első átszelése citroen - automobilon (Touggourttól Timbuktuig.) Ford.: Ballengger Róbertné és Ballengger Henrik. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2006., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.