Popper József: A mai Szovjetorszország. Egy tanulmányút élményei. Pásztor Árpád előszavával. A hat világrész - utazások és fölfedezések az Enciklopédia Kiadó reprint sorozata. Bp., 2005., Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés.
Mittelholzer, Walter: Kilimandjaro Flug. Zürich-Leipzig, 1930, Orell Füssli. Második kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina, 110+1 p.+ 4 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és egészoldalas színes táblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészélvászon-kötés, jó állapotban.
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. + 48 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói ezüstözött, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, címlapon tollas és ceruzás névbejegyzéssel.
Zoltán József: A barokk Pest-Buda élete. Ünnepségek, szórakozások, szokások. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok Új sorozat 17. (XL.) Bp., 1963, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Berecz Antal (szerk.): Földrajzi Közlemények 14. Budapest, 1886, Magyar Földrajzi Társaság. Aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé foltos borítóval, címlap alján kisebb szakadással