1877-1905 Halotti értesítők 3 db (Pollák Vilma (1905), Babette Pollák geb. Naschitz (Temesvár, 1877), Horovitz Adolfné sz. Bergel Lujza (Zenta, 1892.), valamint a Központi Izraelita Temető 1 db igazolása, egy családi hagyatékból. Változó állapotban.
1880 Az Első Erdélyi Vasút igazgatóságának levele Stiasny Nándor gyulafehérvári állomásfőnöknek, amelyben elismerésüket fejezik ki a piskii elemi népiskola javára való adakozásáért, autográf aláírással. Hajtva, a lap közepén és egyik szélén kis szakadások, 33,5x21 cm
1883-1901 Kézzel írt szakácskönyv, feltehetőleg erdélyi Vass Zsuzsa nevű személy munkája. (Említ településeket: Szörcse/Surcea, Zalán/ Zălan, Vízakna/ Ocna Sibiului.) Részben dátumozva, részben megjelölve a receptek forrását. Benne számos recepttel. Javított gerinccel, egy lap sérült, szakadt, a lapok foltosak, 70 sztl. lev.
1902 Latin fordítások Liviusból, írja: Szintén György, kézzel írt füzet, kb. 40 beírt oldal, ceruzás kiegészítésekkel, javításokkal. Fűzve, kissé sérült, foltos.
1906 Abbázia, Ernst Lajosné Ekler Erzsébet, Ernst Lajos (1872-1937) műgyűjtő, mecénás, múzeumalapító feleségének saját kézzel írt képeslapjai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus részére, 2 db képeslap.
1907 Simkó József (1860-) festőművész, művészeti író, rajztanár, Székely Bertalan növendéke, országgyűlési képviselő autográf levele Veress Zoltán festőművésznek.
1907-1917 Orowan Berthold (1863-1933) gépészmérnök 2 db jegyzetfüzete / notesze, munkáival kapcsolatos bejegyzésekkel, műszaki rajzokkal. Az egyik füzet első lapján saját kezű aláírásával és szárazbélyegzőjével. (Bennük néhány későbbi, más személy által írt bejegyzés is). A kisebb notesz viseltes állapotban.
cca 1910 Jászai Mari (1850-1926) színésznő autográf sorai Gerő Ödön (1863-1939) művészeti újságíró, szerkesztőnek: "Mi barátai tomboltunk dühünkben - tudja miért ugye? (...)". Egy beírt oldal, Jászai Mari autográf aláírásával.