1968 A szövetséges hatalmak európai legfelső főparancsnokságának hadszínterei - A közép-európai szövetséges főparancsnokság működési hatásköre - A NATO-tagállamok hadügyi költségvetése. Bp., Kossuth Kiadó - Kartográfiai Vállalat, hajtott, kissé gyűrött, 40,5x28 cm
1944 "Vessetek véget az elvesztett háborúnak s megmentitek Magyarországot! Bajtársak! Magyar Tisztek és Katonák!", a románok példájának követésére és a németekkel való szövetség felbontására buzdító II. világháborús röplap, kissé sérült, 19,5x14,5 cm
cca 1910-1915 Katonatiszt kitüntetésekkel (Katonai Legénységi Szolgálati Jel II. osztálya, Jubileumi Udvari Emlékérem, Katonai Jubileumi Kereszt); körbevágott fotó, 18x11,5 cm
cca 1907 A Ganz Danubius fiumei telephelyén Huszár osztályú romboló hadihajókat építenek. A Huszár osztályú rombolókat 1880-as évek végén kezdték el tervezni angol minta alapján az Osztrák-Magyar flottának, de mire elkészültek a módosításoknak és az időknek köszönhetően teljesen elavulttá váltak. Modern nagyítású fotó. 18x13 cm /
Large black-and-white modern reproduction (horizontal). Partial view of the Ganz Danubius shipyard in Fiume showing several Huszár-class destroyers in different stages of completion. S.M.S. Turul, Pandur, Csikós, Reka, Velebit, and Dinara were all built at Fiume between 1907 and 1909.18x13 cm
S.M.S. Orjen Ganz Danubius gyártású, Tátra osztályú osztrák-magyar romboló. Lassú sebességnél készült fotó egy másik hajóról. Feliratozott fotó 15x11 cm Szolgálati idő 1913-1937.
/
Black-and-white original photograph taken from a passing ship. S.M.S. Orjen is sailing at low speed. The crew has lined up on her portside as the other vessel sails past. Clear photograph showing the ship's guns and superstructure in sharp detail.
Displacement: 1,050 tons. Crew: 105
Length: 279.8 feet; beam: 25.6 feet. Speed: 32.6 knots
2 10-cm cal. 50 guns, fore and aft
6 7-cm cal. 45 guns, three on each side
1 machine gun
4 torpedo tubes, mounted in pairs, two on each side
S.M.S. Triglav (II) 1917-ben József főherceggel a fedélzeten Modern nagyítású fotó. 18x13 cm /
Large black-and-white modern reproduction made from the original negative. S.M.S. Triglav II puts into a port on September 5, 1917. A notation on the back states that Archduke Josef was standing on deck.
1898-1912 Somogyi Károly katonatiszt (hadnagy, főhadnagy, majd a m. kir. kolozsvári 21. honvéd gyalogezred századosa) részére kiállított 2 db oklevél: 1898 Főhadnagyi kinevezés, rajta báró Fejérváry Géza (1833-1914) honvédelmi miniszter (később miniszterelnök) autográf aláírásával, szárazbélyegzővel. Hajtva, a hajtások mentén szakadásokkal, 49,5x31 cm + 1912 Honvédelmi miniszteri dicsérő oklevél, báró Hazai Samu nyomtatott aláírásával, szárazbélyegzővel. Hajtva, 47,5x31,5 cm