Books: History

Number of items: 126

Héjja Pál: A tábori egészségügy Buda visszafoglalása korában. A 250 éves évforduló alkalmából kiadja a Honvédorvosok Tudományos Egyesülete. 35 műmelléklettel. Bp., 1936, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 225+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18323.

4 000 HUF
10,61
11,43
18324.

3 600 HUF
9,55
10,29
18325.

2 000 HUF
5,31
5,71
Száraz Miklós György: Fájó Trianon. Bp., 2019, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés.
18326.

2 800 HUF
7,43
8,00
Molnár Imre: A cenzura története Magyarországon 1600-ig. A szerző, Molnár Imre által DEDIKÁLT példány. Bp., 1912, Élet, 70 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
18327.

Molnár Imre: A cenzura története Magyarországon 1600-ig. A szerző, Molnár Imre által DEDIKÁLT példány. Bp., 1912, "Élet", 70 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.

2 400 HUF
6,37
6,86
Rugonfalvi Kiss István: Az átértékelt Bethlen Gábor. Válaszul Szekfű Gyulának. Bethlen halálának 300-ik évfordulóján. Debrecen, (1929), Szerzői kiadása, 123 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a könyvtest elvált a borítótól.
18328.

2 400 HUF
6,37
6,86
Andrássy Antal: Noszlopy Gáspár (1820-1853). Somogyi Almanach 43-44. sz. Kaposvár, 1987, Somogy Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés, minimálisan foltos borítóval. Megjelent 800 példányban. A szerző, Andrássy Antal (1941- ) újságíró által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
18329.

2 400 HUF
6,37
6,86
Matatias Carp: Holocaust Romániában. 1940-1944. Tények és dokumentumok a romániai zsidók pusztulásáról. 1940-1944. hn., én., Primor. Kiadói papírkötés.
18330.

3 800 HUF
10,08
10,86
Demkó György: Árpádházi Boldog Margit élete. Legendák és egyéb történeti kutfők nyomán. Bp., 1895, k.n. (Franklin-Társulat nyomdája). Kiadói szecessziós, festett egészvászon kötésben, borítón és gerincen egészen apró kopásnyomokkal, festett lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel és címkével, jó állapotban.
18331.

2 600 HUF
6,90
7,43
Markos György: A magyar ipar száz éve. Tények és számok. Bp., 1942., Stud, 64 p. Kiadói papírkötés.
18332.

3 000 HUF
7,96
8,57
Mario Alinei: Ősi kapocs. A magyar-etruszk nyelvrokonság. Fordította Puskár Krisztián. Bp., 2005, Allprint. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
18333.

3 000 HUF
7,96
8,57
Balla Antal: Magyarország története. Bp.,[1942], Singer és Wolfner, 355+1 p. Második kiadás. Horváth Endre egészoldalas térképeivel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, az elülső kötéstábla felső részén ütődésnyommal.
18334.

2 800 HUF
7,43
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF