Books: History

Number of items: 126

Kerékgyártó Béla: A magyar királyi udvar a királyság fénykorában. (Az anjouk uralkodása alatt.) Eredeti kútfők nyomán írta Dr. - -. Bp., 1881, Rudnyánszky A., VII+1+158+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, hiányos elülső szennylappal, névbejegyzéssel, régi bélyegzésekkel.
18335.

2 400 HUF
6,37
6,86
Thallóczy Lajos: Mantovai követjárás Budán. Bp., 1905, MTA. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
18336.

2 800 HUF
7,43
8,00
Friedell, Egon: Az újkori kultúra története I. köt. Középkor, pestis, misztika. Ford.: Vas István. Bp., 1944, Pharos, 366+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, ex libris-szel.
18337.

2 000 HUF
5,31
5,71
Jonathan Dewald: Az európai nemesség története 1400-1800. Bp., 2002, Pannonica. Kiadói kartonált papírkötés.
18338.

2 000 HUF
5,31
5,71
Seebergi Sasyvári Zoltán: Egy konszolidálási kísérlet a 18. században. A Seeberg-bizottság tevékenysége. Bp., 2006, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.
18339.

2 000 HUF
5,31
5,71
Eörsi Béla: A magyar földmíves szegénység kialakulása. Gazdaságtörténelmi tanulmány. Bp., 1938., Fővárosi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
18340.

2 000 HUF
5,31
5,71
Lakatos Géza: Ahogyan én láttam. Szakály Sándor jegyzeteivel és utószavával. Extra Hungariam. Bp., 1992, Európa-História. Kiadói papírkötés.
18341.

2 800 HUF
7,43
8,00
Kövér György: Losonczy Géza 1917-1957. A szerző, Kövér György (1949-) történész, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja által DEDIKÁLT! Bp., 1998, 1956-os Intézet. Fekete-fehér képekkel, fényképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
18342.

2 400 HUF
6,37
6,86
Baráthosi-Balogh Benedek: Kisebb finn-ugor véreink. Baráthosi Turán Könyvei XV. Bp., 1931, Szerzői. Kiadói papírkötés, kis borítószéli szakadásokkal.
18343.

2 000 HUF
5,31
5,71
Radványi János: Magyarország és a szuperhatalmak. Szamizdat kiadás. H.n., é.n., k.n. Kiadói papírkötésben. 129p.
18344.

2 000 HUF
5,31
5,71
A háború áldozatainak védelmére Genfben 1949. augusztus 12-én kötött egyezmények. Közzéteszi a Magyar Népköztársaság Minisztériuma. Bp., 1955, Közgazdasági és Jogi. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel. Megjelent 1100 példányban.
18345.

2 000 HUF
5,31
5,71
Sárkány József: Gróf Széchenyi István élete és eszméi. Gróf Széchenyi István születésének 150-ik évfordulójára. (A Széchenyi Munkaközösség kiadása 3. szám). Cegléd, 1941, Garab József-ny., 79+(1) p. + 6 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
18346.

3 000 HUF
7,96
8,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF