Schmitth, Nicolaus: Archi-Episcopi Strigonienses. Compendio dati ~. Editio altera. Par(te)s I-II egybekötve.
Tyrnaviae, 1768. Typis Acad. Soc. Jesu. (8)+272p.+2 kihajt. mell.+240p.+2 kihajt. mell. Korabeli papírkötésben, kis kopással. báró Révay Ferenc pecsételt ex librisével, második oldalon kikapart pecséttel
Schmitth Miklós (1707?67) jezsuita történetíró műve az esztergomi érsekek történetét mutatja be
Fessler, Dr. (Ignác Aurél): Mathias Corvinus, König der Hungarn und Herzog von Schlesien. Zweyte II. Theil
Breslau, 1794. Wilhelm Gottlieb Korn. 2t. (címkép+díszcímlap)+VIII+360p.; Korabeli, kissé kopott félbőr-kötésben. Jó példány
Beöthy Ákos: A magyar államiság fejlődése, küzdelmei I-II. Politikai tanulmány. Bp., é.n, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval
Prímás-album. Dr. Serédi Jusztinián Magyarország bíbornok hercegprímása tiszteletére. Szerk.: az Országos Katolikus Szövetség. Bp., 1928.. Franklin. 358+2 p. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, egészvászon kötésben, jó állapotban
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kiadói díszdobozban, facsimile dokumentum-mellékletekkel. Megjelent 5000 példányban.
Glatz Ferenc (szerk.): A magyarok krónikája (díszkiadás). Bp., 2000 .Magyar Könyvklub-Officina Nova, Aranyozott egészműbőr kötésben, bordázott gerinccel, aranyozott tékával, szép állapotban
Mannert, Konrad, Germania, Rhaetia, Roricum, Pannonia, nach den Begriffenger Griechen und Römer /, Leipzig, 1820, Hahn'schen Verlag. Geographie der Griechen und Römer: Theil 3. 725 p + 2 kihajtható térkép Sérült gerincű félbőr kötésben
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. Bp., [1896-1897], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rengeteg szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, a borítókon némi kopással, kisebb sérülésekkel, foltokkal, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként kissé foltos lapokkal.
Deér József: A magyarok szent koronája. Bp.-Gödöllő, 2005, Magyar Nemzeti Múzeum - Attraktor, 299+(5) p. + 139 (fekete-fehér képek) t. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; Első kiadás. Korabeli enyhén kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel