Deér József: A magyar királyság megalakulása. Bp., 1942, Magyar Történettudományi Intézet,(Athenaeum-ny.),90 p.+ 2 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, foltos.
Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
Rózsa György: Régi várképek. Bp., 1959., Magyar Nemzeti Múzeum - Történeti Múzeuma, 20 p. + XXII t. Kiadói haránt-alakú félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
1941 Magyarország az új Európában. A Függetlenség 1941. január 5-iki számának ingyen melléklete. Teleki Pál gróf két beszéde. 1940. december 3. 1940. december 19. Bp., 1941, Stádium-ny., 77 p. Papírkötés, szakadt, sérült, hiányos borítóval.
II. Rákóczi Ferenc vezérlőfejedelem és a szövetkezett rendek 1705. szeptember 20-ikán a szécsényi gyűlésen kiállított szövetséglevele. Hasonmás kiadás. Bevezetéssel ellátta: Dr. Borovszky Samu. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor, 8 p.+ 12 sztl. lev. (hasonmások)+ 4 sztl. lev. Kiadói pergamen hatású, zsinórfűzéses kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval.
1994-1996 Turul. A Magyar Történelmi Társulat, a Magyar Országos Levéltár és a Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság Közlönye. 7 db szám: 1994/1-2., 3., 4., 1995/1-2., 3-4., 1996/1-2., 3-4. füzetek. Bp., Magyar Történelmi Társulat. Kiadói tűzött papírkötés.
Vig Albert: Magyarország iparoktatásának története az utolsó száz évben különösen 1867 óta. Bp., 1932, MTA ("Pátria"-ny.), 728 p. + 3 (kihajtható táblázatok) t. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült, kissé foltos borítóval, a címlapon beragasztással.
Nagy Képes Millenniumi Arcképcsarnok: 100 portré a magyar történelemből Szent Istvántól Antall Józsefig, Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.