Francois Villon balladái Faludy György átköltésében. London, 1958, Big Ben Publishing Co., 90+(6) p. Emigráns kiadás. Az illusztrációk Kolozsváry György és Kolozsváry Pál munkái. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Odisszeasz Elitisz: A nappal születése. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Szabó Kálmán. Ford.: Képes Géza, Papp Árpád, Szabó Kálmán, Székely Magda. Bp., 1981, Európa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1700 példányban. A kötet egyik fordítója, Papp Árpád (1937-2010) költő, irodalomtörténész, műfordító által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.
Reményi Gyenes István: Sanzonok hangján. Versek, műfordítások. Ruzicskay György illusztrációival. (Bp., 1986), Lapkiadó Vállalat. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Reményi Gyenes István (1909-2001) költő, műfordító, zenész által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
Varga István: Kujtorgók (portrék, riportok). Más Kor Könyvek 9. Kaposvár, 1997, Más Kor. Kiadói papírkötés. A szerző által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT példány.
Szapudi András 2 db DEDIKÁLT könyve: Nyárfakórus. Bp., 1978, Kozmosz Könyvek. Első kiadás. Kiadói papírkötés. + Vadkan a felhőben (válogatott elbeszélések). Siófok, 1999, Smaragdpress. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sarkán törésnyommal. Mindkettő a szerző, Szapudi András (1939-2001) által Jávori Béla (1931-2008) újságíró, főszerkesztő, fotóművész részére DEDIKÁLT.
Görgey Gábor: Eszkimó nyár. Válogatott és új versek. A szerző Görgey Gábor (1929-2022) Kossuth-díjas író, költő, 2002 és 2003 között a nemzeti kulturális örökség minisztere által Király Levente részére DEDIKÁLT! Bp., 1993, Orpheusz. Kiadói papírkötés.
R. Törley Mária - Elmer István: Ecce Homo. R. Törley Mária stációi Elmer István novelláival. Bp., 2008, Katedrális Művészeti Bt. Kiadói kartonált papírkötés. Az író, Elmer István (1952- ) által DEDIKÁLT példány.
Szász Károly kisebb költeményei I. köt. Bp., 1883, Franklin, 1 (címkép) t.+VII++1+399 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel.