Az utas könyve. Keletmagyarország, Északerdély. Magyar utazási kézikönyv és útmutató. Városok, gyógyfürdők, üdülő- és nyaralóhelyek, egészségügyi, sport- és turisztikai intézmények részletes ismertetője. 1940 III. kiadás kiegészítő rész: Keletmagyarország, Északerdély. Szerk.: Kaffka Károly. Bp., 1941, Országos Magyar Vendégforgalmi Szövetség, XVIII+(1)+212 p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott
Gyuricza László: Vallomás a szülőföldemről. Kézirat gyanánt! Gyomaendrőd, 1987, Szerzői. A szerző aláírásával egy beragasztott lapon. Kiadói egészvászon-kötés.
Partiumi könyvesházak 1623-1730. (Sárospatak, Debrecen, Szatmár, Nagybánya, Zilah). Szerk.: H. Takács Marianna. Adattár XVI-XVIII. századi szellemi mozgalmaink történetéhez 14. Bp.-Szeged, 1988, MTA, 588+(2) p. Kiadói papírkötés, a borítón apró foltokkal. Megjelent 800 példányban.
Dr. Gáspár Ferencz: Kelet- és Hollandus India. A Föld körül. III. kötet. Bp.,1906, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kis kopással, laza kötéssel
Dr. Gáspár Ferencz: Kelet- és Hollandus India. A Föld körül. II. Nyugot-India és Afrika. Colontól Nyugat-Indián át Afrika körül, Adenig. 250 képpel, 29 melléklettel és 1 térképpel. Bp., 1906, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon-kötés, kis kopással, laza kötéssel
Csepregi Horváth János, dr.: A Józsefvárosi óvoda százéves története 1840-1940.
Bp., 1939. Óvoda-egyesület. Budai Ferenc. 40 p. 1 sztl. l. Kiadói papírborítóban.
Dr. Göőz József: Budapest története.
Az ezredéves ünnep alkalmával. 3. kiadás. Bp., 1896, Lampel. 212 p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval