Books: Travelling, Local History

Number of items: 183

Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa és Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk.: Héjj Imre. Bp., 1927, Magyar Városok Monográfiája (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4 sztl. lev.+ 422+(2) p. Szövegközi fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged dombornyomott címerével, pótolt gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, a szövegben aláhúzásokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
18084.

2 600 HUF
6,90
7,43
The Best of Switzerland. / Bild der Schweiz. Szerk.: Robert C. Bachmann. H.n., 1985, Orbitex. Képekkel gazdagon illusztrálva. Angol és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18085.

2 000 HUF
5,31
5,71
Írország. Szerk.: Majoros Klára és Varga Benjamin. Lonely Planet. Bp.,2007., Park. Kiadói papírkötés.
18086.

1 600 HUF
4,24
4,57
18087.

2 200 HUF
5,84
6,29
Zsilinszky Mihály: Csongrádvármegye története II. rész. Bp., 1898, Csongrádvármegye Közönsége, (Wodianer-ny.), 2+334+2 p. Kiadói papírkötés, foltos gerinccel, felvágatlan lapokkal.
18088.

3 000 HUF
7,96
8,57
15
18089.

2 600 HUF
6,90
7,43
Fleisz János: Város, kinek nem látni mását. Nagyvárad a dualizmus korában. Nagyvárad,1997, Charta. Kihajtható térképpel. Kiadói kopott papírkötés.
18090.

1 200 HUF
3,18
3,43
Széchenyi István: Eszmetöredékek, különösen a Tisza-völgy rendezését illetőleg. [Szeged, 1991.], Szegedi Nyomda. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés.
18091.

1 600 HUF
4,24
4,57
Vicsay Lajos: A Magyar-medence földrajza. Bp, 1937 Gyakorlati Pedagógia. Kiadói papírkötésben 192p.
18092.

2 000 HUF
5,31
5,71
Szabó Jenő: Öt évszázad fekete krónikája. (Soproni Pitaval). Műhely-Könyvek sorozat. (Győr, 1987), Győr megyei Lapkiadó Vállalat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
18093.

2 800 HUF
7,43
8,00
Tanulmányok egy sárközi falu társadalmáról. Összeáll.: Mády Zoltán. A Magyar Táj- és Népismeret Könyvtára 5. Bp., 1942, Államtudományi Intézet Táj- és Népkutató Osztálya, (Élet-ny.), 70+1 p. Kiadói papírkötés.
18094.

1 600 HUF
4,24
4,57
Seebergi Sasyvári Zoltán: Jezsuiták Nagyszebenben 1687-1773. Bp., 2007, Szerzői kiadás. Kiadói papírkötés.
18095.

2 800 HUF
7,43
8,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF