Luigi Ferdinando Marsigli: Danubius Pannonico-Mysicus Tomus I. A Duna magyarországi és szerbiai szakasza. / Deák Antal András: A Duna fölfedezése. Dr. Hiller István előszavával. Bp., 2004, Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. Kiadói aranyozott műbőr-kötés.
Halász Gyula: Öt világrész magyar vándorai. Magyar fölfedezők Benyovszkytól napjainkig. Bp.,1937, Grill Károly. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kis kopásnyomokkal.
Japan for the Young. Tokyo, 1937, Board of Tourist Industry - Japanese Government Railways. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Térkép-melléklettel. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb folttal, belül jó állapotban.
Tokaj-Hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-Hegyaljai Bormívelő Egyesület és Elnöke Báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József, Török István. Bp.,1984, ÁKV. Magyar, angol, francia és német nyelven.1867-es Emich Gusztáv kiadvány reprint kiadása. Kiadói félműbőr-kötés, kopott borítóval.
Hielscher, Kurt: Italien. Baukunst und Landschaft. Geleitwort von Wilhelm von Bode. Berlin-Wien-Zürich, 1929, Ernst Wasmuth A.G., XIV+(2)+304 p. Rendkívül gazdag egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Erdély - Székelyföld. I-III. köt.
Váradi Péter Pál- Gaál Anikó: Erdély - Székelyföld, Korond és vidéke.;
Váradi Péter Pál- Gaál Anikó - Zsigmond Enikő: Alcsík és Kászon.;
Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély. Tél a Havason. Bp., 1995-1996., KÖZDOK. Gazdag képanyaggal illusztráltak. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói kopott papírtokban, a papírtok hátán címkenyommal.
Balai F. István, Lovas Dániel: Kecskemét '56/60. Ötvenhatos kecskeméti olvasókönyv. Az egyik szerző és szerkesztő, Lovas Dániel (1954-) könyvkiadó, újságíró által aláírt! Kecskemét, 2016, Gong. Kiadói papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált.