3 könyv Hajdúszoboszló környékéről Gazdag István (szerk.)
400 év Hajdúszoboszló neveléstörténetéből. HSZ, 1989, Dr Ötvös LÁszló: Hajdunánási bibliás krónika Debrecen 2014 + Hajduszoboszló a gyógyfürdő 150 éves története.
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+ 19 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, hiányzó gerinccel, több lap sérült, a szennylapok elváltak a fűzéstől.
Roald Amundsen - Lincoln Ellsworth: Az Északi Sark meghódítása. A magyar kiadást sajtó alá rendezte dr. Cholnoky Jenő. Bp., 1926., Pantheon. Fekete-fehér képtáblákkal. Kihajtható térképpel. Kiadói kopott egészvászon-kötés, sérült, szétvált kötéssel, sérült gerinccel.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. A világ körül. Útirajzok - útikalandok. Bp., é. n., Dante. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, karcos borítóval, sérült gerinccel, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, rossz állapotban.
Az egri gyógyvizek és fürdők. Szerk.: Sugár István. Az egyik szerző, Agyagási Dezső (1922-2006) orvos, reumatológus által DEDIKÁLT példány. Eger, 1983., Eger Város Tanácsa V.B. Műszaki Osztálya és Heves m. Idegenforgalmi Hivatal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Sven Hedin: Az északi sarktól a déli sarkig. Második és harmadik rész. Átdolgozta: Mikes Lajos. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé laza fűzéssel.
Kleb Béla: Eger múltja a jelenben. A város alatti üregek településtörténeti és építésföldrajzi vizsgálata. The past in the present life of Eger. A settlement hystorical and a building geological survery on the caves under the city. Bp., 1978., Eger Városi Tanács V.B. Műszaki Osztálya. Gazdag képanyaggal, kihajtható táblákkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, a gerincen javítással. Megjelent 2050 példányban.
A Bükki Nemzeti Park. Hegyek, erdők, emberek. Szerk.: Baráz Csaba. Eger, 2002, Bükki Nemzeti Park. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kis kopásnyomokkal, térkép-melléklet nélkül!