Historical documents, manuscripts Number of items: 58
3036956
14329
455
300000
Historical documents, manuscripts
Other collectibles
József Attila (1905-1937) költő nagy méretű fotója a paszpartun tintás aláírásával. Várkonyi fotó, matricával jelzett, Kopott. Fotó méret 37x27 cm Külső méret 58x42 cm
300 000 HUF
2737965
14330
455
Other collectibles
20 000 HUF
3036035
14331
455
Other collectibles
cca 1850 (?) német nyelvű vers kézirat, 4 kézzel írt oldal, Halász János aláírással, kissé sérült,
1 800 HUF
3014909
14332
455
13000
Other collectibles
1863-1881 Régi családi számadás könyv, benne részletes jegyzékkel a konyha, a ház, illetve a család tagjainak kiadásairól. Korabeli egészbőr-kötés, a táblákon vaknyomásos díszítéssel, kopott borítóval, néhány kissé foltos lapokkal, a végén 3 lapon más jellegű jegyzetekkel is.
13 000 HUF
2965881
14333
455
Other collectibles
1878 Alsókubin, bizonyítvány 1848-49-es szabadságharcos, revisnyei lakos, árvaváraljai születésű Storch Vendel (1828-1886 után) részére. Csillaghy József, Árva megye alispánja autográf aláírásával, papírfelzettel, 1 ft okmánybélyeggel, Árva vármegye bélyegzőjével. Foltos. Storch Vendel a szabadságharcban 1848. júniusától közvitéz a 9. (kassai) honvédzászlóaljnál. Részt vesz a délvidéki harcokban. ...
10 000 HUF
2928264
14334
455
Other collectibles
cca 1880-1890 Pécsy (Péchy) József (1812-1898) prépost, plébános névjegykártyája, hátoldalán autográf(?) felirattal
1 400 HUF
3038601
14335
455
Other collectibles
1886-1892 Bp. - Szarvas, 3 db ügyvédi levél, fejléces papírokon
2 000 HUF
3038720
14336
455
Other collectibles
cca 1888-1940 Vegyes egyházi témájú papírrégiség tétel, 8 db. Számla, levelezőlap, első szent mise emlék, füzetke, ... stb. Közte Piarista rend 300 éves működésére küldött üdvözlőkártya.
2 000 HUF
2614261
14337
455
Other collectibles
7 000 HUF
3033106
14338
455
Other collectibles
cca 1890 Fővasúti vasúti híd terve. Kézzel rajzolt 97x35 cm
3 000 HUF
3012577
14339
455
Other collectibles
1901 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus fényképes Ős-Budavárba szóló bérlet-jegye, a felületén törésnyommal, 12x8 cm
4 000 HUF
2870205
14340
455
3200
Other collectibles
1906 Házi Kincstár 17. kötet, 4715 f. sz - 4856-igh. Rómától Szélhámosig. Kézzel írt családi "házi kincstár", benne különféle izgalmas témákkal, közte betyárok, csángónép eredete, kognak készítése, likőrök készítése, tyúkfajok, vaj és más izgalmas témák. Kopott egészvászon-kötésben, 7129-7520-ig.
3 200 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
further page navigation Contact
Fax:
+36 1 / 318-4035