https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Historical documents, manuscripts

Number of items: 58

Auction is over! Item soon called at the auction hall
cca 1930 "Maradhat ez így? Nem! Nem! Soha!" irredenta fém kártya, kiadja: Magyar Nemzeti Szövetség, kopásnyomokkal, 8×6 cm
1
14354.

cca 1930 "Maradhat ez így? Nem! Nem! Soha!" irredenta fém kártya, kiadja: Magyar Nemzeti Szövetség, kopásnyomokkal, 8×6 cm

 
Sold
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
3
 
cca 1930-1950 Julius Faludi Werkzeug- und Maschinenfabrik / Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyár Budapest, illetve Faludi Gyula vezérképviselete alá tartozó külföldi vállalatok (Teichert & Sohn, Liegnitz) illusztrált reklámkiadványai, prospektusok, magyar és német nyelvűek + egyéb kapcsolódó dokumentumok, fejléces papírok, jegyzékek, tervrajz, kéz- és gépiratok. Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyárának reklám mappájában.
1
14355.

cca 1930-1950 Julius Faludi Werkzeug- und Maschinenfabrik / Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyár Budapest, illetve Faludi Gyula vezérképviselete alá tartozó külföldi vállalatok (Teichert & Sohn, Liegnitz) illusztrált reklámkiadványai, prospektusok, magyar és német nyelvűek + egyéb kapcsolódó dokumentumok, fejléces papírok, jegyzékek, tervrajz, kéz- és gépiratok. Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyárának ...

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,44
EUR
,
13,71
USD
Number of bids:
0
 
1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultúrtörténeti ritkaság!
1
14356.

1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultú...

 
The item is not available
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
0
 
1936-1940 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus adóívei, 6 db
1
14357.

1936-1940 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus adóívei, 6 db

 
The item is not available
Starting price:
1 800 HUF
4,66
EUR
,
5,14
USD
Number of bids:
0
 
1938 Kanyó Béla (1898-1964) szegedi orvos, egyetemi tanár saját kézzel írt levele és eljegyzéséi értesítője Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, borítékkal. + 1922 Kanyó Béla levele Sárdy Brutus édesanyja részére, "Kedves Mama" megszólítással, Sárdy Brutus részére szóló borítékkal.
1
14358.

1938 Kanyó Béla (1898-1964) szegedi orvos, egyetemi tanár saját kézzel írt levele és eljegyzéséi értesítője Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor részére, borítékkal. + 1922 Kanyó Béla levele Sárdy Brutus édesanyja részére, "Kedves Mama" megszólítással, Sárdy Brutus részére szóló borítékkal.

 
The item is not available
Starting price:
900 HUF
2,33
EUR
,
2,57
USD
Number of bids:
0
 
1940 Magyar Nemzeti Fasiszta Párt felhívása és credoja. Hátoldalán kézzel írt névtelen feljelentés 1946-ból a párt egyik vezetője ellen, Felső része kirojtosodott
1
14359.

1940 Magyar Nemzeti Fasiszta Párt felhívása és credoja. Hátoldalán kézzel írt névtelen feljelentés 1946-ból a párt egyik vezetője ellen, Felső része kirojtosodott

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
15,54
EUR
,
17,14
USD
Number of bids:
10
 
1942 Beszámoló-jelentés a második bécsi döntés után visszatért Kolozsvár városába tett tanulmányútról (azon belül a Gép- és Villamosipari Középiskola, valamint az Orion Fémárugyár látogatásáról írt beszámolóval). Gépirat (a szövegben említett fényképmelléklet nélkül), aláírással, a lapok felső sarkán vágásból eredő hiánnyal (szöveget nem érintő), 5 p.
1
14360.

1942 Beszámoló-jelentés a második bécsi döntés után visszatért Kolozsvár városába tett tanulmányútról (azon belül a Gép- és Villamosipari Középiskola, valamint az Orion Fémárugyár látogatásáról írt beszámolóval). Gépirat (a szövegben említett fényképmelléklet nélkül), aláírással, a lapok felső sarkán vágásból eredő hiánnyal (szöveget nem érintő), 5 p.

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
 
cca 1949 Eszperantó levelezés, külföldi országokból (Japán, Hollandia, Ausztria, stb.) Nagykőrösre küldött levelezőlapok, össz. 40 db, vegyes állapotban
1
14361.

cca 1949 Eszperantó levelezés, külföldi országokból (Japán, Hollandia, Ausztria, stb.) Nagykőrösre küldött levelezőlapok, össz. 40 db, vegyes állapotban

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
1
 
1951 Horthy Miklósné jószáshelyi Purgly Magdolna (1881-1959) és Horthy Istvánné Edelsheim-Gyulai Ilona (1918-2013) és Ifj. nagybányai Horthy István (1941-) által aláírt karácsonyi és új évi üdvözlőkártya
1
14362.

1951 Horthy Miklósné jószáshelyi Purgly Magdolna (1881-1959) és Horthy Istvánné Edelsheim-Gyulai Ilona (1918-2013) és Ifj. nagybányai Horthy István (1941-) által aláírt karácsonyi és új évi üdvözlőkártya

 
The item is not available
Starting price:
30 000 HUF
77,72
EUR
,
85,71
USD
Number of bids:
0
 
1952 Gábor György (1902-1973) újságíró, író, esztéta, műfordító, tanár amerikai előadásán készült aláírt fotólapja
1
14363.

1952 Gábor György (1902-1973) újságíró, író, esztéta, műfordító, tanár amerikai előadásán készült aláírt fotólapja

 
The item is not available
Starting price:
2 000 HUF
5,18
EUR
,
5,71
USD
Number of bids:
0
 
1955 Catterick Camp (Yorkshire), Horthy Miklós (1868-1957) politikus, volt kormányzó, tengerésztiszt saját kézzel írt levele Halmai Jenőnek Münchenbe, benne az angliai útjukról írt beszámolóval, egy októberi konferenciára vonatkozó sorokkal, borítékkal, 2 beírt oldal.
1
14364.

1955 Catterick Camp (Yorkshire), Horthy Miklós (1868-1957) politikus, volt kormányzó, tengerésztiszt saját kézzel írt levele Halmai Jenőnek Münchenbe, benne az angliai útjukról írt beszámolóval, egy októberi konferenciára vonatkozó sorokkal, borítékkal, 2 beírt oldal.

 
Sold
Starting price:
80 000 HUF
207,25
EUR
,
228,57
USD
Number of bids:
4
 
cca 1955-1974 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festöművész és felesége 14 autográf levele sógora, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és testvére, Kézdi-Kovács Lenkéhez az Egyesült Államokból. Nagyon sok érdekes részlettel, átnézésre érdemes anyag, mind eredeti borítékban!
1
14365.

cca 1955-1974 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festöművész és felesége 14 autográf levele sógora, Sárdy Brutus (1892-1970) festőművész, restaurátor és testvére, Kézdi-Kovács Lenkéhez az Egyesült Államokból. Nagyon sok érdekes részlettel, átnézésre érdemes anyag, mind eredeti borítékban!

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
7,77
EUR
,
8,57
USD
Number of bids:
0
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment