Bierbauer Virgil: A magyar építészet története. A Magyar Szemle könyvei XIII. Bp., 1937, Magyar Szemle Társaság. 54 képmelléklettel. Kiadói papírkötés, hiányzó illusztrált borítékkal, a gerincen kis szakadással.
Michelangelo. Des Meisters Werke und seine Lebensgeschischte. Hrsg. von Alfred Gemerau. Berlin,én., Wilhelm Borngräber. Német nyelven. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Kopp Jenő: Magyar Biedermeier festészet. Officina Képeskönyvek. Bp, 1943, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel
Hungarian graphic art. London, 1937, Victoria and Albert Museum. Bp., 1937, Officina. Angol nyelven. Fekete-fehér képekkel, többek közt Aba-Novák, Bajor Ágost, Barcsay Jenő, Buday György, Derkovits Gyula, Molnár C. Pál, Nagy Imre, Patkó Károly, Szobotka Imre grafikáinak reprodukcióival illusztrált. Későbbi félvászon kötésben, az eredeti papírborítót a borítóra ragasztották, kissé sérült kötéssel, ...
Művészettörténet sorozat 4 kötete (1,4, 7,18): Wessetzky Vilmos: A művészetek őskora; Wessetzky Vilmos: Előázsia művészete az ókorban.; Szilágyi János György: A görög művészet virágkora.; Dercsényi Dezső: Népvándorláskori és preromán művészet. Bp., 1958-1960,Gondolat - Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal.