Sümegi György: Bényi Árpád festőművész. (Börtön és betiltás: 1956, 1966.). A szerző, Sümegi György (1947-) művészettörténész által ALÁÍRT! Debrecen, 2017, Tiszántúli Református Egyházkerületi Gyűjtemények. Gazdag képanyaggal, Bényi Árpád műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Matéria Művészeti Társaság. Matéria Artist Group Hungary. Serényi H. Zsigmond. Ford.: Sinóros Szabó Katalin. Bp., 2012., Matéria Művészeti Társaság. Benne Bartl József, Szikora Tamás, Gáll Ádám, Dréher János, Birkás István, Haraszty István, M. Novák András, Jovánovics György, Tölg-Molnár Zoltán, Serényi H. Zsigmond, Záborszky Gábor, Paizs László, Baksai József. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiad...
Kós Károly 1883-1977. Bercsényi 28-30. Bp.,1983, BME Építészhallgatóinak kiadványa. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + meghívó + Kós Károly temetésén elhangzott beszéd gépirata, melyben a falurombolások ellen is szót emelnek már.
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete három kötetben. III. kötet: A palócokról. Bp.,én.,Franklin, 4+333 p., XXIV t. (színes képek), 52 t. (fekete-fehér képek). Bp.,én.,Franklin, III-VIII, XI-XIV, XVIII-XXIV (színes táblák) t. + 52 (fekete-fehér táblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, 6 hiányzó színes táblával.
Budapesti Építőmesterek Ipartestülete alapszabályai. Bp., 1939, Tokaji-ny., 29 p. Kiadói foltos papírkötés, a borítón bélyegzéssel, de belül jó állapotban.
Völckers, Otto: Dorf und Stadt. Eine deutsche Fibel. Leipzig, 1942, L. Staackmann, 130+(2) p. Számos szövegközi illusztrációval. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, sérült kiadói papír védőborítóban,