Fábián József: Visgálódó és oktató értekezés a szőlő-mívelésről. A bor, égettbor, közönséges és fűszeres etzetek készitésének mesterségével együtt. Chaptal belső minister, Rozier apátúr, Parmentier, és Dussieux polgárok által. XXI réztábla rajzolatokkal. Frantzia nyelvből fordította, és külömb-külömbféle jegyzésekkel, azok között a szőlő-czúkor, és szőlőmag-olaj tsinálásának módjával megtoldotta n...
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Huszonkilencedik, a legújabb szakácsvényekkel, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal terítésével bővített kiadás. Gondosan átdolgozta és bővítette Wiesner Emil konyhafőnök, az Orsz. Nőképző-egyesül...
Edvi Illés Pál: Népszerű gazdaságtan. Írta - -. A Magyar Tudós Társaság által koszorúzott néptanító könyv második kötetéből. Harmadik javított kiadás. Pest, 1844. Eggenberger és Fia. 87 p. (Tart: A kertekről. A szőlőművelésről. Juh. Méh, macska, kutya...) Korhű kartonálásban
Huber Jó'sef - Rényesi Isidor' hasonlításai a természet templomában. Kisdedeknek és idősebbeknek minden jóra 's nemes serkentésül, úgy előadva, miként ő előterjeszté háza népének. - - után Dioszeghi Horváth Jó'sef. Kassa, 1832. Vajda X+3lev+100 l.+ 1lev. Címlap restaurált, néhány lapon foltok. Korhű kartonálásban, az eredeti papírborító felhasználásával. Példabeszédek a kert jelenségeiről Ritka.
Komsa Anna kipróbált szakácskönyve. Indianapolis, 1932., Testvériség Nyomdatársulat Rt., 238 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, az elülső kötéstáblánál sérült kötéssel, de könyv teljes, a lapok épek és hiánytalanok. Rendkívül ritka!
1927 Az erdélyi gazdák zsebnaptára az 1927-ik közönséges esztendőre. Szerk.: Török Bálint. 58. évfolyam. Cluj/Kolozsvár, Minerva, 152 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Oláh Andor: ,,Fűbe fába az orvosság!" (Békés megyei népi orvoslás). I.-II. kötet. (Egybekötve) I. kötet: A Mirigy hét lánya, hét fia és hetvenhét unokája. (A népi orvoslás értelmezése, jellemzése). II. kötet: Adat-tár. (Békéscsaba, 1983. Békés megyei Tanács V. B. - Szegedi ny.). 195 p., 290+(2) p.+15 sztl. lev.(46 t) Megjelent 2000 példányban! Kiadói, keménytáblás, illusztrált papírkötésben, erede...
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Darányi Ignácz m. kir. földmívelésügyi minister megbízásából. Képekkel ellátták Csörgey Titusz és Vezényi Elemér. Bp., 1908, Hornyánszky Viktor-ny., 398+1 p. Oldalszámozáson belüli egészoldalas fekete fehér táblákkal, a négy színes tábla nélkül Harmadik, bővített kiadás. Félvászon kötésben
Krolopp Alfréd: Az aprójószág tartása és nevelése. A magyar nép számára Bp., é.n. Franklin-Társulat. 135 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben.
Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. A magyar háziasszonyok segítségére összeáll.: - - . Bp., [1940], Singer és Wolfner, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.