Hunya István - Farkas Ottó - Tolnai István: A magyar földmunkásság életéről, harcairól. Bp., 1960, Mezőgazdasági és Erdészeti Dolgozók Szakszervezete. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány kissé foltos lappal. Megjelent 5120 példányban.
Munkás, paraszt, értelmiség munkaverseny lázában ég! Agitatív antológiaköltészet Magyarországon, 1945-1956. Vál. és szerk.: L. Simon László. A bevezető tanulmányt írta: Buda Attila. Bp., 2002., Korona. Kiadói papírkötés. A szerkesztő, L. Simon László (1972-) József Attila-díjas író, költő, szerkesztő, politikus, a Magyar Nemzeti Múzeum későbbi igazgatója által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mé...
Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Bukarest, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Varga J. János: Válaszúton. Thököly Imre és Magyarország 1682-1684-ben. História Könyvtár Monográfiák 23. Bp. 2007, História-MTA Történettudományi Intézete. Kiadói kartonált papírkötés.
Bertram Gatti: Allgemeine und Kriegs-Geschichte. 3. Theil. Neue Zeit I. (Österreichische Militär-Bibliothek 12. Band). Bécs, 1866, L.W. Seidel und Sohn. Német nyelven. 654 p. + 4 t. (litográfiák). A litografált táblák közül egyik Szigetvár 1566. évi ostromának térképével. Félvászon kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, címlapon néhány ceruzás és toll...
Vámos Ferenc: Hagyományok máglyán. A magyar történetírás válsága. DEDIKÁLT! Hajlék Könyvtár 1. Kecskemét,[1940], Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel.