Erdélyi Lajos: Régi zsidó temetők művészete. Bukarest, 1980, Kriterion. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kissé szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
Viereck, G. S. - Eldridge, P.: A bolygó zsidó önéletrajza. (Kétezer esztendőm története). I-II. kötet. Ford.: Berend Miklósné. Bp., 1934-1935, Káldor (Világosság-ny.), 280 p., 336 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Széfer József. A tanítványok tanulmánykötete a tanítómester (Rabbi) Prof. Dr. Schweitzer József tiszteletére, 80. születésnapja alkalmából. Szerk.: Zsengellér József. Bp., 2002., Open Art. Kiadói papírkötés.
Körner András: Hogyan éltek? A magyar zsidók hétköznapi élete 1867-1940. Bp., 2013, Corvina, 229 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ararát. Magyar zsidó évkönyv az 1942. évre. Szerk.: Komlós Aladár. Bp., 1942, Országos Izr. Leányárvaház, 170 p.+4 t. (kétoldalas). Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos gerinccel.
Sid Jacobson - Ernie Colón: Anne Frank, A hivatalos életrajz képregényátirata. Képregény, Ulpius-ház, Budapest, 2014, szép állapotban, kiadói papírkötésben
Ararát. Magyar zsidó évkönyv az 1944. évre. Szerk.: Komlós Aladár. Bp., 1944, Országos Izr. Leányárvaház (Hungária-ny.), 155+(5) p.+ 4 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől elváló borítóval, az 1-16. oldalak kijárnak.
Dr. Büchler Sándor: A zsidók története. II. rész: A Talmud korától napjainkig. Bp., 1910, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 168 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel, helyenként kisebb lapszéli ázásnyomokkal.