[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczy István: Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Az eredeti kiadás latin szövegét közölte, magyarra fordította, jegyzetekkel és a mű történetének megírásával kísérte Csiky Kálmán. Bp., 1894, M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXX+2+560 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott, kissé laza félvászon kötésb...
Törvénytudományi műszótár. Közre bocsátja a Magyar Tudós Társaság. Pesten, 1847. Eggenberger J. és fia. IX + [3] + 488 p. Második, bővített kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű, javított és pótolt egészvászon-kötésben, vaknyomásos táblákkal. Enyhén rozsdafoltos lapokkal
Voet, Johannes. Commentarius ad pandectas... Hagae, 1704. P. de Hondt, 1208 p + Addenda, Index. Utolsó 100 lap erősen foltos. Kötés nélkül, de a lapok jó állapotban. Ritka kiadás!
Statuta dioecesis Agriensis; primum quidem per... Franciscum e comitibus Barkóczy de Szala... Edita; nunc autem a plurimis, quae in ea irrepserunt, mendis repurgata, & jussu ...Caroli ... episcopi Agriensis, e comitibus Eszterházy... Agriae, 1773. Reimpressae typis scholae episc. 98 l. 1 sztl. lev., 8 sztl. lev. (Encyclica) 6 kihajtható tábla.Korabeli, sérült gerincű egészbőr kötésben
Bíró Béla: A rendőrorvosi szolgálatra vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. Összeáll.: - -. Az Állami Rendőrség Országos Szaktanfolyamainak kiadványa. Bp., 1931, Stádium, 203 p. Korabeli átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, jó állapotban. Ritka!
Jogászprofesszorok Miskolcon. A Miskolci Jogi Kar fennállásának 40. jubileuma alkalmából. Szerk.: Prof. Dr. Nagy Zoltán. Miskolc, 2021., Miskolci Jogásztradíciók Megőrzőséért Egyesület - Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötés, jó állapotban.
Rendőriskolák Tananyagának Tára II. kötet: Dr. Dorning Henrik - Dr. Varga Lajos: A büntetőjog tankönyve II. kötet. A tizedik kiadás felhasználásával újból átdolgozták: - - és - - . Bp., 1940, M. Kir. Rendőrség Országos Szaktanfolyama, 348 p. Tizenegyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, 81-213. oldalak között a lapok felső szélein szakadásokkal, sérülésekkel, intézményi bélyegzésekkel.
Kósa Zsigmond: A magyar szabadalmi törvények magyarázata. Debrecen, 1911, Hoffmann és Kronovitz. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült és részben hiányos gerinccel, a hátsó borítón részben hiányos papírborítással.
A COVID-19 és a gazdasági jog. A koronavírus-járvány és a rendkívüli jogrend hatása a magyar gazdasági jogi szabályozásra. Szerk.: Bodzási Balázs és Csehi Zoltán. Bp., 2023, Magyar Jogász Egyesület. Kiadói papírkötés.
Corpus Juris Hungarici. Magyar Törvénytár Millenniumi emlékkiadás sorozat 3 kötete: 1912, 1913, 1915. Bp., 1913-1916., Franklin. Az 1913-asban pótlásokkal is! Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel.
Az 1891-dik évi törvények gyűjteménye. Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1891, Nágel Ottó bizománya, XXIV+352 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, az elülső szennylap kissé sérült, a címlapon bélyegzőkkel.