32 000 HUF
[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczy István: Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Az eredeti kiadás latin szövegét közölte, magyarra fordította, jegyzetekkel és a mű történetének megírásával kísérte Csiky Kálmán. Bp., 1894, M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXX+2+560 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott, kissé laza félvászon kötésben. A fordító, jegyzetíró, Csiky Kálmán (1843-1905) jogász, jogtörténész, országgyűlési képviselő, fordító, költő által Tóth Béla (1857-1907) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány!