Books: Military

Number of items: 41

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, sérült fűzéssel,
18457.

Légrády Elek: A volt m. kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak [...] története. Szerkesztőbizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyary-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: - - . Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., (24) + 17-573 + (3)+67+(1) p. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kiss...

1 000 HUF
2,59
2,86
44

Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., é.n. [1928], Franklin. Kiadói díszes, dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borító, térképmellékletekkel. valamint a vásárlásról szóló eredeti számlával
18458.

7 000 HUF
18,13
20,00

Dokumente zur Vorgeschischte des Krieges Auswärtiges Amt 1939.NR 2. Berlin, 1939. Reichsdruckerei. 488p. Kiadói papírkötésben
18459.

6 000 HUF
15,54
17,14

6 db háborús regény: Balassa Imre: Front. Regény milliók életéből. Bp., é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. + Frontregények sorozat 5 kötete: Wilhelm Michael: A Hohenzollern-sáncot tartani kell!...; Roland Dorgéles: Fakeresztek; Joseph Kessel: A repülőtiszt; Biró Zoltán: Fények és árnyak; Lázár Miklós Magyarok dalolnak. Kiadói egészvászon sorozatkötésben, változó, többnyire jó állapotban.
18460.

6 000 HUF
15,54
17,14

Roszner István: Katonák, népek, események. Vitéz Báró Roszner István világháborús naplója. Bp., [1938], Singer és Wolfner (Hornyánszky-ny.), 595 p. + 3 (kihajtható térképek) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
18461.

4 000 HUF
10,36
11,43

1000 Uniformen. Köln,én., Naumann&Göbel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
18462.

3 800 HUF
9,84
10,86
13

Harcászati Szabályzat I. Bp., 1938. Stádium. Kiadói papírkötésben 322p.
18463.

4 000 HUF
10,36
11,43

18464.

4 000 HUF
10,36
11,43

Juhász Gyula: A háború és Magyarország 1938-1945. DEDIKÁLT példány. Kérdőjel sorozat. Bp., 1986, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
18465.

2 400 HUF
6,22
6,86

Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.). 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerrel illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos és kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az első oldalon Horthy-arcképpel.Laza kötés
18466.

Felvidékünk-honvédségünk. (Trianontól-Kassáig). Történelmi eseménysorozat képekkel. Rátz Jenő előszavával, Jaross Andor ajánlásával, Rózsás József zárszójával. Bp., 1939, Vitézi Rend Zrinyi Csoportjának Kiadása, (Stádium-ny.). 236 p.+LXXXVII+1 t. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, térképekkel. A borító vitéz Pataky Ferenc (1897-1962) festőművész, grafikus munkája. Kiadói festett, címerre...

3 000 HUF
7,77
8,57
10

Lövész Tibor: A skagerraki tengeri csata. A Szegedi Tudományegyetem bölcsészet-, nyelv- és történettudományi karához benyújtott doktori értekezés. (Gépirat). Szeged, 1948, k.n., 70 p. Oldalszámozáson kívül kézzel rajzolt, egészoldalas ábrákkal. Félvászon-kötésben.
18467.

4 000 HUF
10,36
11,43

Wittek, Erhard: Die soldatische Tat. Berichte von Mitkämpfern des Heeres Der Kampf in Osten 1941-42. Berlin, 1943. Im Deutschen Verlag 348 p. képes illusztrációkkal Kiadói kissé sérült papírkötésben
18468.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF