Baróti (Baróthi) Szabó Dávid: Új mértékre vett külömb verseknek három könyvei, Melylyeket szerzett... - -, mostan a' kassai fő iskolákban az ékesen szóllásnak királyi professzora. Első kiadás. Kassán, 1777, Landerer. [22], 287,[1]p. A szerző (1739-1819) költő és nyelvújító első nyomtatásban megjelent műve. Korabeli javított kartonálásban
[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum. [Tyrnaviae (Nagyszombat), 1762 (?), Typis Academicis Societatis Jesu(?)], 6+1068 p. Korhű kartonálásban, kissé körbevágott
[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve. I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.; II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.; III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).; IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündé...
Leprince de Beaumont, Jeanne-Marie]: Montier aszszonynak a maga leányával el-férjezett *** Mark-grófnéval közlött tanúságos igen jeles, és mindenféle uri rendnek nemes mulatására nagyon alkalmatos Levelei.Németből magyarázta bodó-baári, és nagy-lútséi Mészáros Ignátz. Pest, 1793. Trattner Mátyás. [8] + 320 + [4] p. Korabeli restaurált papírkötésben, jó állapotban
Marmontel, Jean Francios: Belisarius, Melly A' Frantzia nyelv mivelésére rendeltett Académiának egyik Tagja - - Uram által ugyan azon nyelven ki-adatott, az után pedig Magyarra fordíttatott Baro vargyasi Leg-Ifjabb Dániel István által. Kolo'sváratt, 1776. Ref. Coll. bet. 8 sztl. lev. 365 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel, keretdíszes lapokkal. Korabeli félbőr kötésben
Gvadányi József: Egy falusi nótáriusnak budai útazása, mellyet önnön maga abban esett viszszontagságaival egygyütt az el-aludt vérű magyar szívek' fel serkentésére, és múlatságára e' versekbe foglaltt. Pozsony, 1790, Wéber Simon, XVIII+158 p. Első kiadás! Átkötött modern félbőr-kötés, (Leszik Károly-kötés), kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel, restaurált lapokkal (közte a címlap és ...
Révai Miklós elegyes versei, és néhány apróbb köttetlen írásai. Függelékül hozzájok adatnak másoknak is némelyly hozzá íratott darabjaik, végre néhány régiségek is. Pozsony, 1787., Loewe Antal. Korhű javított kartonált papírkötésben 325p. Utolsó lapon korabeli bejegyzésekkel
Zilahy Károly: Magyar koszorúsok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Első kiadás. Bp., 1863, Heckenast, 6+120 p.+14 t. (acélmetszetek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, névre szoló felirattal "W.S. születésnapjára" aranyozott lapélekkel, Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferenc, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika...
Báró Szterényi József: Régmúlt idők emlékei. Politikai feljegyzések. A szerző, Szterényi József (1861-1941) politikus, kereskedelemügyi miniszter, iparfejlesztési és iparoktatási szakértő által ALÁÍRT példány. Bp.,1925., Pesti Könyvnyomda Rt., 261+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylap kijár, a hátsó szennylap szakadt.
Dante Komédiája I.-III. kötet. [Egybekötve] Fordította Babits Mihály. Bp., 1913, Révai. A fordító dedikációjának kézírás-facsimiléjével. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli igényes félbőr kötésben. A kötet címlapjai és néhány illusztrációja utólag, kézzel színezve