Number of items: 372

Baróti (Baróthi) Szabó Dávid: Új mértékre vett külömb verseknek három könyvei, Melylyeket szerzett... - -, mostan a' kassai fő iskolákban az ékesen szóllásnak királyi professzora. Első kiadás. Kassán, 1777, Landerer. [22], 287,[1]p. A szerző (1739-1819) költő és nyelvújító első nyomtatásban megjelent műve. Korabeli javított kartonálásban
19425.

40 000 HUF
103,63
114,29

DIANOVSZKI János: A' fiak' neveléséről - Ezt hasznosnak lenni meg-mutatta - -. Pesten, 1794. Landerer Mihály. 27 p. , [4] p. (Landerer könyvek jegyzéke) Későbbi korhű papírborítóban restaurált címlappal. Ritka !
19426.

44 000 HUF
113,99
125,71

[Pápai Páriz Ferenc-Bod Péter]: Franciscus Páriz Pápai - Petri Bod: Dictionarium Latino-Hungaricum. [Tyrnaviae (Nagyszombat), 1762 (?), Typis Academicis Societatis Jesu(?)], 6+1068 p. Korhű kartonálásban, kissé körbevágott
19427.

40 000 HUF
103,63
114,29

19428.

[Vörösmarty Mihály (1800-1855)]: Vörösmarty minden munkái I-XII. köt. Rendezte és jegyzetekkel kísérte Gyulai Pál. A X-XI. kötet egybekötve. I. kötet: Gyulai Pál: Vörösmarty életrajza. Lyrai és vegyes költemények. 1821-1835.; II. kötet. Lyrai és vegyes költemények. 1835-1855.; III. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Zalán futása. Cserhalom).; IV. kötet. Epikai költemények. 1825-1831. (Tündé...

28 000 HUF
72,54
80,00

Leprince de Beaumont, Jeanne-Marie]: Montier aszszonynak a maga leányával el-férjezett *** Mark-grófnéval közlött tanúságos igen jeles, és mindenféle uri rendnek nemes mulatására nagyon alkalmatos Levelei.Németből magyarázta bodó-baári, és nagy-lútséi Mészáros Ignátz. Pest, 1793. Trattner Mátyás. [8] + 320 + [4] p. Korabeli restaurált papírkötésben, jó állapotban
19429.

44 000 HUF
113,99
125,71

Marmontel, Jean Francios: Belisarius, Melly A' Frantzia nyelv mivelésére rendeltett Académiának egyik Tagja - - Uram által ugyan azon nyelven ki-adatott, az után pedig Magyarra fordíttatott Baro vargyasi Leg-Ifjabb Dániel István által. Kolo'sváratt, 1776. Ref. Coll. bet. 8 sztl. lev. 365 p. Rézmetszetű könyvdíszekkel, keretdíszes lapokkal. Korabeli félbőr kötésben
19430.

30 000 HUF
77,72
85,71

Gvadányi József: Egy falusi nótáriusnak budai útazása, mellyet önnön maga abban esett viszszontagságaival egygyütt az el-aludt vérű magyar szívek' fel serkentésére, és múlatságára e' versekbe foglaltt. Pozsony, 1790, Wéber Simon, XVIII+158 p. Első kiadás! Átkötött modern félbőr-kötés, (Leszik Károly-kötés), kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel, restaurált lapokkal (közte a címlap és az utolsó lap is)
19431.

Gvadányi József: Egy falusi nótáriusnak budai útazása, mellyet önnön maga abban esett viszszontagságaival egygyütt az el-aludt vérű magyar szívek' fel serkentésére, és múlatságára e' versekbe foglaltt. Pozsony, 1790, Wéber Simon, XVIII+158 p. Első kiadás! Átkötött modern félbőr-kötés, (Leszik Károly-kötés), kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzéssel, restaurált lapokkal (közte a címlap és ...

20 000 HUF
51,81
57,14

Révai Miklós elegyes versei, és néhány apróbb köttetlen írásai. Függelékül hozzájok adatnak másoknak is némelyly hozzá íratott darabjaik, végre néhány régiségek is. Pozsony, 1787., Loewe Antal. Korhű javított kartonált papírkötésben 325p. Utolsó lapon korabeli bejegyzésekkel
19432.

20 000 HUF
51,81
57,14

Zilahy Károly: Magyar koszorúsok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Első kiadás. Bp., 1863, Heckenast, 6+120 p.+14 t. (acélmetszetek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, névre szoló felirattal "W.S. születésnapjára" aranyozott lapélekkel, Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferenc, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika Miklós, Eötvös József, Tompa Mihály, Jókai Mór és Arany János acélmetszetű arcképeivel kissé kopott borító, javított gerinccel, lapok enyhén foltosak.
19433.

Zilahy Károly: Magyar koszorúsok albuma. Írói élet- és jellemrajzok. Első kiadás. Bp., 1863, Heckenast, 6+120 p.+14 t. (acélmetszetek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, névre szoló felirattal "W.S. születésnapjára" aranyozott lapélekkel, Petőfi Sándor, Kazinczy Ferenc, Kisfaludy Sándor, Berzsenyi Dániel, Kisfaludy Károly, Kölcsey Ferenc, Bajza József, Vörösmarty Mihály, Czuczor Gergely, Jósika...

16 000 HUF
41,45
45,71

19434.

14 000 HUF
36,27
40,00

Báró Szterényi József: Régmúlt idők emlékei. Politikai feljegyzések. A szerző, Szterényi József (1861-1941) politikus, kereskedelemügyi miniszter, iparfejlesztési és iparoktatási szakértő által ALÁÍRT példány. Bp.,1925., Pesti Könyvnyomda Rt., 261+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, az elülső szennylap kijár, a hátsó szennylap szakadt.
19435.

10 000 HUF
25,91
28,57

Dante Komédiája I.-III. kötet. [Egybekötve] Fordította Babits Mihály. Bp., 1913, Révai. A fordító dedikációjának kézírás-facsimiléjével. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli igényes félbőr kötésben. A kötet címlapjai és néhány illusztrációja utólag, kézzel színezve
19436.

12 000 HUF
31,09
34,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF