Arany János: Tillaárom haj! - - vidám versei. Andrássy Zoltán rajzaival, R. Berde Mária előszavával. Kolozsvár, 1942, Lepage Lajos, 116+(4) p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Lóránth László: Helyszini közvetités. (Bp., 1939), Bibliotéka, 45+(3) p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, szétváló fűzéssel. A szerző által Vida Géza részére DEDIKÁLT példány.
Mi a magyar most? Tanulmányok a magyar jelen legfontosabb kérdéseiről. (Bp., 1937), Pantheon, 192 p. Első kiadás. Benne József Attila Hazám c. versével, valamint Ignotus Pál, Németh Andor, Kemény György, Remenyik Zsigmond és mások írásaival. Kiadói egészvászon-kötés, az elülső borítón foltokkal, némi kopással, egyébként jó állapotban.
Gulácsy Irén: Erdély jogán és más dolgok. Cikkek és karcolatok. Bp., [1940], Singer és Wolfner, 171+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, a fűzéstől részben elváló borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Mikes Kelemen törökországi levelei. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Császár Elemér. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1905, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Jókai Mór összes munkái. Nemzeti díszkiadás. Minta kötet Ügynöki minta példány. Budapest. 1894. Révai testvérek. Jókai Mór báró Eötvös Lóránd úrnak 1893-ban írt levelének fakszimile kiadásával. Kiadói festett egészvászon kötésben, minimális kopással.
3 db könyv: Kant filozófiája. Gondolatok műveiből. Ford. és bevezetéssel ellátta: Dr. Polgár Gyula. Bp., [1914], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 60 p. + Kossuth Summárium. Az ember, a gondolkodó, a politikus. Szerk.: Bátor István. Bp., [1948], Rózsavölgyi és Társa, 138 p. + Stuhlmann Patrik: Az ifjúkor lélektana. (Scientia amabilis). Bp., 1933, Szent István-Társulat, 178+(4) p. Kiadói papírkötés,...
Ámor és Hymen. Jegyesek és házasok tapasztalt útmutatója a szerelem és házasság titkaiban. Átdolgozta: Dr. Nádas Mihály. Bp., Rozsnyai Károly. Kiadói sérült papírkötés, kopottas állapotban.