Kündig, Eucharius: Erfahrungen am Kranken- und Sterbebette. Ein Beitrag zur praktischen Theologie von - - . Basel, 1888, Felix Schneider, 1 sztl. lev.+ XIV+360 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
Illustrirtes Buch der Patiencen. 60 Patience-Spiele mit Abbildungen zur Veranschaulichung der Lage der Karten. Breslau, é.n., Kern's Verlag, 2 sztl. lev.+ 112 p. Negyedik kiadás. Német nyelven. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, az első két lap kijár.
Baráthosi Turáni Könyvei sorozat 13 kötete: Baráthosi-Balogh Benedek: Baskirok, tatárok; Déli turánok (Indiák, Tibet, Előázsia); A hunok három világbirodalma; Korea, a hajnalpir országa; Japán, a felkelő nap országa; Khinai vizeken; Khina lelke; Japánföldi bolyongások; Szumirok, szittyák, ősturánok; Hun utódok, elpusztult hunos véreink; Kisebb finn-ugor véreink; Mongolok-burjátok; Vázlatok török t...
Póra Ferenc: A magyar rokonértelmü szók és szólások kézikönyve. Tartalmaz harmincezer szinoním szót és szólást nyolcszáz logikai csoportban. Bp., 1907, Athenaeum, VI+(2)+523 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé fakó gerinccel, a címlapon bejegyzésekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Verne Gyula: Észak a Dél ellen I-II. köt. Ford.: Huszár Imre. Bp., én., Franklin, 192 p.;193-384 p. Egyedül jogosított magyar képes kiadás. Számos fekete-fehér rajzzal illusztráltak. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítókon kopásnyomokkal, de ezt leszámítva belül jó állapotban.
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Ford.: Telkes Pál József. Nemes Mihály rajzaival. Bp., é.n., Tolnai, 208 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis sérüléssel.
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Bp., én., Franklin, 276+1 p. Harmadik kiadás. Számos fekete-fehér rajzzal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, kopott borítóval, de belül jó állapotban.