Jósika Miklós: A hat uderszki leány. I-IV. köt. [Két kötetben.] Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 2+250+4+2+242+1 p.; 4+247+1 p. Második kiadás. Átkötött egészvászon-kötések, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, névbejegyzésekkel, kissé körbevágott.
Görög Ibolya. Protokoll az életem. Bp.,1999,Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés. + Ottlik Károly: Protokoll plusz. Viselkedéskultúra a mindennapok gyakorlatában. Kézikönyv mindazoknak, akik hivatásuk gyakorlása során más emberekkel kerülnek kapcsolatba, azaz mindenkinek. Bp.,1995, Protokoll '96 Kft. Kiadói kartonált papírkötés.
Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egé...
Dr. Nagy Sándor: A debreceni református kollégium. I. kötet. 31 képpel és 5 grafikonnal. Hajdúhadház, 1933, szerzői magánkiadás (Kállay János Könyvnyomdája és Lapkiadó Vállalata). Könyvkötői aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, hiányos címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. Bp., 1990, Téka (Pátria-ny.) Az 1896-ban a Franklin-Társulat által kiadott könyv hasonmása. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, sérült, a fűzéstől részben elvált borítóval.
Mészöly Dezső: Örökbe fogadott versek. Válogatott műfordítások. A szerző, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által DEDIKÁLT példány. Bp.,2003.,EPL. Kiadói papírkötés.
Baktay Ervin: A csillagfejtés könyve. Az asztrológia elmélete és gyakorlata. [Bp.,1945],Aquincum, 316 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.