Number of items: 372

Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford.: Huszár Imre. Bp.,[1928.], Franklin, 245+1 p. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér rajzzal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
19449.

5 000 HUF
12,95
14,29

Mészöly Miklós: Jelentés öt egérről. Első kiadás. DEDIKÁLT példány.  A kötésterv Huszárik Zoltán munkája. Megjelent 3800 példányban. Budapest, 1967. Magvető. 294+[2] p. Kiadói, illusztrált kartonkötésben, kopásokkal
19450.

8 000 HUF
20,73
22,86

Szász Károly: Cziprus. A szerző, Szász Károly (1865-1950) író, költő, műfordító által Bosznay István (1868-1944) festőművész részére DEDIKÁLT példány. Bp., [1937.], Franklin, 1 t.+96 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított kötéssel.
19451.

5 000 HUF
12,95
14,29

Irving Stone: Martróz lóháton. Jack London élete. Ford.: Radó György. A szerző, Irving Stone (1903-1989) amerikai író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1965, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
19452.

5 000 HUF
12,95
14,29

Czeslaw Milosz. Czeslaw Milosz (1911-2004) Nobel-díjas lengyel költő, író, esszéista, irodalomtörténész, jogász, tolmács által ALÁÍRT példány. Krakau, 2000, Polska2000, 30+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
19453.

4 000 HUF
10,36
11,43
13

Dr. Karácsony Sándor: A teljes élet felé. A szerző, Karácsony Sándor (1891-1952) író által Réz Gyula (1884-1958) költőnek DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1935.,Debreceni KIE,(May Károly-ny.), 68 p. Kiadói papírkötés.
19454.

2 800 HUF
7,25
8,00

Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 8544. számú (?) és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címkén sérüléssel.
19455.

3 000 HUF
7,77
8,57

Passuth László: Esőisten siratja Mexikót. DEDIKÁLT! Bp.,[1939],Athenaeum, 505 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben
19456.

2 800 HUF
7,25
8,00
9

Czigány Lóránt: Talpalatnyi senkiföldjén. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2002, Kortárs. Kiadói papírkötés.
19457.

3 000 HUF
7,77
8,57

Goda Gábor Legendák. Bp., 1940. Antos és Társa. 130+(2) p. A kötetet Hermann Lipót rajzai díszítik. A szerző által ALÁÍRT példány. Kiadói egészvászon kötésben.
19459.

4 000 HUF
10,36
11,43
10

Papp Tibor: Térvers képek. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Balassi Kiadó. Kiadói papírkötés.
19460.

2 800 HUF
7,25
8,00

Féja Géza: A felvilágosodástól a sötétedésig. A magyar irodalom története 1772-től 1867-ig. Bp., 1943, Magyar Élet, 287 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19461.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF