Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford.: Huszár Imre. Bp.,[1928.], Franklin, 245+1 p. Negyedik kiadás. Számos fekete-fehér rajzzal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötések, a borítón kopásnyomokkal, de belül jó állapotban.
Mészöly Miklós: Jelentés öt egérről. Első kiadás. DEDIKÁLT példány. A kötésterv Huszárik Zoltán munkája. Megjelent 3800 példányban. Budapest, 1967. Magvető. 294+[2] p. Kiadói, illusztrált kartonkötésben, kopásokkal
Szász Károly: Cziprus. A szerző, Szász Károly (1865-1950) író, költő, műfordító által Bosznay István (1868-1944) festőművész részére DEDIKÁLT példány. Bp., [1937.], Franklin, 1 t.+96 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított kötéssel.
Irving Stone: Martróz lóháton. Jack London élete. Ford.: Radó György. A szerző, Irving Stone (1903-1989) amerikai író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1965, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Czeslaw Milosz. Czeslaw Milosz (1911-2004) Nobel-díjas lengyel költő, író, esszéista, irodalomtörténész, jogász, tolmács által ALÁÍRT példány. Krakau, 2000, Polska2000, 30+2 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Dr. Karácsony Sándor: A teljes élet felé. A szerző, Karácsony Sándor (1891-1952) író által Réz Gyula (1884-1958) költőnek DEDIKÁLT példány! Debrecen, 1935.,Debreceni KIE,(May Károly-ny.), 68 p. Kiadói papírkötés.
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 8544. számú (?) és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, a címkén sérüléssel.
Czigány Lóránt: Talpalatnyi senkiföldjén. A szerző, Czigány Lóránt (1935-2008) József Attila-díjas író, irodalomtörténész, diplomata, egyetemi tanár által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek DEDIKÁLT példány. Phoenix Könyvek. Bp., 2002, Kortárs. Kiadói papírkötés.
Goda Gábor Legendák. Bp., 1940. Antos és Társa. 130+(2) p. A kötetet Hermann Lipót rajzai díszítik. A szerző által ALÁÍRT példány. Kiadói egészvászon kötésben.
Papp Tibor: Térvers képek. A szerző, Papp Tibor (1936- 2018) József Attila-díjas író, költő, műfordító, tipográfus, szerkesztő, a Magyar Műhely tagja által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és feleségének DEDIKÁLT példány. Bp., 1998, Balassi Kiadó. Kiadói papírkötés.
Féja Géza: A felvilágosodástól a sötétedésig. A magyar irodalom története 1772-től 1867-ig. Bp., 1943, Magyar Élet, 287 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.