Number of items: 372

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Bp., 1943, Pharos, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, javított kötéssel, előzéklap sarka kissé sérült. Korabeli a Pharos kiadó köteteit bemutató szórólappal.
19474.

5 000 HUF
12,95
14,29

Reichenbach, Karl Ludwig Friedrich: Az OD  Bp., 1922, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt., 93 p. + [3] p. Első magyar nyelvű kiadás. Az okkultizmus könyvei c. sorozatból. Kiadói papírkötésben kis sérüléssel
19475.

4 000 HUF
10,36
11,43

1941 Nyomda- és rokonipari évkönyv. Bp., Székely Nyomda. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, bejelölésekkel és bejegyzésekkel.
19476.

3 000 HUF
7,77
8,57

[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1500 számozott példányban. Ebből az első 300 példány merített papíron készült. Számozott (184./300) példány.
19477.

[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1500 számozo...

2 800 HUF
7,25
8,00

Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. A legrégibb időktől a jelenkorig rövid előadásban .Pest, 1864-5. Emich. 440p. Korabeli kopottas félvászon kötésben,
19478.

4 000 HUF
10,36
11,43

Ady Endre: A halottak élén. Bp.,1918, Pallas,202+2 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott aranyozott selyemkötésben
19479.

4 000 HUF
10,36
11,43
27

Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 115+1 p. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 3600 példányban.
19480.

1 200 HUF
3,11
3,43

19481.

4 000 HUF
10,36
11,43

Géczi János: Allah Rózsái. Bp., 2000, Terebess. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
19482.

5 000 HUF
12,95
14,29

Ablakban feledett Hold. Ryókan japán zen költő válogatott versei. Ford.: Oravecz Imre. Bp., 1999, Terebess. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
19483.

3 800 HUF
9,84
10,86

Macue Basó: Százhetven haiku. Ford.: Fodor Ákos. Bp., 1998.,Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű, szép állapotban.
19484.

4 600 HUF
11,92
13,14

Weöres Sándor - Nyisztor Zoltán: A keleti út. Párhuzamos útinaplók.Bp., 1998, Terebess. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
19485.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF