Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Bp., 1943, Pharos, 191 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói kissé sérült papírborítóval, javított kötéssel, előzéklap sarka kissé sérült. Korabeli a Pharos kiadó köteteit bemutató szórólappal.
Reichenbach, Karl Ludwig Friedrich: Az OD Bp., 1922, Kultúra Könyvkiadó és Nyomda Rt., 93 p. + [3] p. Első magyar nyelvű kiadás. Az okkultizmus könyvei c. sorozatból. Kiadói papírkötésben kis sérüléssel
[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 1500 számozo...
Toldy Ferenc: A magyar nemzeti irodalom története. A legrégibb időktől a jelenkorig rövid előadásban .Pest, 1864-5. Emich. 440p. Korabeli kopottas félvászon kötésben,
Balassi Bálint: Gyarmathi Balassa Bálinthnak Thirsisinek Angelicával, Sylvanusnak Galatheával való szerelmekrül szép magyar comoedia. A költő nyelvére és a mai helyesírásra átírta, s a hiányokat kiegészítette: Eckhardt Sándor. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 115+1 p. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötés, jó állapotban. Megjelent 3600 példányban.
Ablakban feledett Hold. Ryókan japán zen költő válogatott versei. Ford.: Oravecz Imre. Bp., 1999, Terebess. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.